Yaz Saç Renkleri Trendi

Yaz geldi ve sizin de saç renkleri trendlerine göz atma vaktiniz geldi. Yaz ayında neşeli renkleri tercih etmeniz gerekir. Bu yazın saç renginin sarışınlardan yana olduğunu düşünüyorum ve sizlere altın sarısı, bakır ve pembe varyasyonlar için sarışın karışımları çok doğru bir karardır. Sarı dışında sizlere kahve bakırları ve karamel kahve tarzı karışımları önerebiliriz. Bunun için saç renginizin tipine, cilt renginizin tipine bakarak karar vermeniz daha doğru bir işlem olacaktır.

Tarzınızı bozmadan sarının parlak tonları mutlaka favori olacaktır. Fakat bunu tüm saçınıza vurgulamak yerine yüzünüzün doğal rengine göre bir işlem yapmanız daha doğru olacaktır. Yüzünüzü vurgulamaktan kaçınmamalısınız. Belirginleştirmelisiniz. Gözleriniz renkli ve beğeniyorsanız bunlarıda vurgulayın. Şekilli bir kaş ile de iyice göz kamaştırın.

sarı saç renkleri altın sarısı saç renkleri

Doğal Sarı ve Altın Sarısı Tonlarına Dikkat!

Yukarıda ki örnekleri inceleyin. Doğal bir sarı, parlak yüz rengine göre bölge bölge parlaklıkları farklı yüzü belirginleştirmiş ve tüm güzelliğini ortaya koymuş. Diğeri Altın sarı renkleri nin en göz alıcı tonu. Bu yazın en trendi altın sarıları. Her iki saç renginde de saçlarda dalgalandırma ve burgulandırma mevcut. Her ikiside hacim olarak en üst seviye de. Tabi bunun için saç bakımı oldukça önemli her iki saçta da nemlendirici ve parlatıcı krem kullanıldı.

Yüz Şekilleri ; için kalp şekli, kare, elmas ve oval şekilleri için uygun.
Bakım için ; Yaz rengi olduğundan güneş koruyucu kremler, sülfat içermeyen şampuanlar tercih edilmelidir. Parlaklık serumu veya spreyi kesinlikle kullanılmalıdır.

Dalgalandırma İşlemi; – Saçlarınız nemli iken sabitleyici sprey veya krem kullanın biraz bekleyin.
– Saçlarınızı orta büyüklükte bir fırça ile şekillendirin.
– Saçlarınızın 1 inç lik bir demire sahip saç maşası ile kıvırcıklaştırma işlemine kuru bölgelerden başlayın.
– Buketleri kırmak için ellerinizi kullanın ve yumuşatma serumları uygulayın.

Yumuşak Bakır Tonları Bu Yaz En Trend Renklerden!

Yumuşak Bakır Tonları  Şekerli Bakır tonları

İşte size süper bir öneri, yumuşak bakır tonları denilen veya şekerli bakır olarak bilinen bu saç renkleri oldukça şık ve göz alıcıdır. Ten rengi için en uygunu açık renkli ciltlerdir. Dalgalı görünümleri oldukça göz kamaştırır. Bu yaz çok sıklıkla kullanılacak bir ton olup ilk kullananlar siz olun.!

Saç Modelinin Uygulanması

– Resimdeki saç modelleri ni uygulamak için orta büyüklükte bir fırça ile saçlarınızda hacim veren köpük uygulaması yapıldıktan sonra şekillendirme işlemine başlanmalı.
– Saç uçlarından başlanmak üzere 1 inç bir demir ile saçlara bukleleştirme yapılmalıdır.
– Parlatıcı saç spreyi kullanılmalıdır.
– Bukleleri inceltmek için parlatıcı serum kullanılmalıdır.

Yüz Şekilleri : En iyi yüz şekli kalp, yuvarlak veya elmas. Yüzünüz daha yuvarlak ise saçlarınızın katlarını yumuşatmak için çene üzerinde bir kesim uygulayın. Bu saç kesimi ile dalgalı en iyi saç modelleri ne sahip olursunuz.

Şeftali Bakır Tonları Çok Moda!

seftali-bakir-tonlari seftali-rengi-saclar

Bu renk tonu çok orjinaldir. Tabanı bakır tonu üzerine sarı uygulanır ve bu ton yakalanır. Açık tenliler için, şeftali cilt rengine yakın tene sahip olanlar için adeta biçilmiş kaftan niteliğindedir. Şeftali Bakır Saç Rengi olarak adlandırılır ve bu yazın inanılmaz rengidir. Bu renk tonu en çok uzun katlı modeller ile yüzü çerçeveleyen saç modelleri için daha uygun olarak görülmektedir.

Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

– Raket bir fırça ile saçlar taranır. Yumuşatıcı bir krem kullanılmalıdır. Saçlarda ipeksi bir görünüm olur. Yüzün çerçevelenmesi için katlar ona göre kesilmelidir.
– Saçlar kuruduktan sonra bir saç düzleştiricisi ile ısı ayarı düşükken hafif düzleştirme uygulanır.
– Parlaklık spreyi uygulayarak işlem bitirilir.

Yüz Şekilleri : Oval yüzler için önerilmektedir. Çerçeveleme işlemi gözleri ve elmacık kemiklerini ortaya koyuyor. Kahkül modeli için çok uygundur.

Saç bakımı için: Düzleştirici krem, yumuşatıcı krem, parlaklık veren sprey kullanılır.

,

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası