Uzun Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı uzun saçlar ile zirvede olmak ister misiniz? Dalgalı uzun saç modelleri rahat ve çekici olarak bilinirler. Dalgalı stiller bu sezonun popülaritesi yüksel modellerindendir. Gür saçlarda daha çekici bir görünüm elde edilmektedir. Eğer uzun dalgalı saç modelleri arıyorsanız bu galerimize bir göz atmanızı tavsiye ederim. Uzun saçlarda doğal saç moda durumundadır. Doğal görünüm kazanmak için saç renginizi doğru seçmelisiniz. Saçlarınızı dalgalandırmaya ise hiç üşenmeyin bu oldukça kolaydır. Evinizde bir saç maşası yardımı ile kalıcı dalgalar yaratabilirsiniz. Saçlarınızı dalganlandırdıktan sonra saç spreyi ile saçlarınızı sabitleyin. Islatmamaya dikkat ederseniz uzun süre saçlarınız bukle bukle kalacaktır.

uzun-dalgali-sac-modelleri-1uzun-dalgali-sac-modelleri

Zengin Kahve Tonları

Bunların dışında dalgalı saçlarınız için mevsime uygun saç rengi önermek isterim. Karamel kahve, kumral, kızıl kahve gibi tonlar bu sezon en moda saç renkleri. Dalgalı saçlarda da bu saç rengi tonları kendini oldukça göstermektedir. Aşağıdaki örneklerimiz de bu renk üzerlerine olacak. Ten renginiz eğer uyuyorsa bu kış mutlaka kahvenin zengin tonlarını kullanmanızı tavsiye ederim. Karamel kahve rengine örnek olarak yukarıdaki saç modelini inceleyebilirsiniz. Beyaz bir tene sahip iseniz uzun saçlarda bu renk tonunu özellikle tavsiye ederim. Hem renk kendini belli etmektedir. Hem de saç modeli oldukça şık görünmektedir. Loreal Casting Creme ve Koleston da bu renk tonları mevcuttur.

uzun dalgalı kahve renklerikahve uzun dalgalı saç modelleri

 

Saçlarımızda Nasıl Dalgalar Yaratırız?

Saçlarınızı önce yıkayınız. Daha sonra aşırı ısı vermeden kurutunuz. Yuvarlak bir saç fırçası ile saçlarınızı fırçalayın ve daha sonra saçlarınızda yaratacağınız dalgaların genişliğini düşünerek 15mm, 19mm veya 25 mm kalınlığında bir saç maşası seçerek saçlarınızı sıkıştırınız. Daha sonra mandalı açarak hafifçe çevirerek saçlarınızı serbest bırakınız. Gördüğünüz üzere saçlarınızda dalgalandırma işlemi oldu. Bir sabitleyici saç spreyi saçlarınıza uygularsanız dalgalı veya bukleli saçlarınızın ömrü daha uzun olacaktır. Saçlarınızı dalgalandırmak için kaliteli saç maşalarını tercih ediniz. 130-180 derece sıcaklığında olanlar sizin için ideal olabilir. Saç maşasını ne kadar kalın tercih ederseniz o kadar geniş dalgalara sahip olabilirsiniz. İnce saç maşaları daha dar daha sıkı bir dalgalandırma yapmaktadır.

dalgali-uzun-sac-kesimleridalgali-uzun-sac-renkleri

 

Akşamları gezmeleriniz de, yemek davetleriniz de dalgaların daha belirgin olması gerekiyor. Bu yüzden dalgalandırma işlemine saç köklerinden başlamanızı önermekteyim. Saçlarınızın arka kısmında ve yan kısımlarında dalgaları daha gevşek tutmanız saçlarınızın akşamları ışığı yansıtmasını sağlayacaktır. Saçlarınızın hacimleri eksik ise yine gevşek dalgaları tercih etmelisiniz. Saçlarınız da sık bukleler ile ince telli saçlarınızı daha dolgun gösterebileceğinizi bilmenizi isterim.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası