Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın Bakır Saç Rengi

Bu yılın modası olan tarçın bakır tonlarına kayma adeta çığ gibi büyüyor. Her TV dizisinde oyuncuların saçları da tarçın tonlarına doğru kayıyor. Bu sene son baharın tonları olsa da kış mevsiminde de popülaritesini kaybedeceğe hiç benzemiyor. İşte tek sıkıntı Tarçın bakır saç renkleri ne bakmak zordur. Birincisi bu tonlar bakım ister ikincisi ise bu tonlar makyaj ister. Eğer makyaj yapmayan bir bayan iseniz bu saç renginden uzak durmalısınız. Çünkü oldukça sönük bir görüntü verebilmektedir. Saç rengini gösteren ten rengine uyumlu makyaj tonlarıdır. Farklı bir tarz, farklı bir alım verdiği doğrudur. Fakat saçlarınızı boyatmak için boyatmamalısınız. Size uygun mu diye araştırmalısınız ve dahası günlük hayatınıza uyumlu mu diye de araştırmak lazım.

tarcin-sac-rengi-modasitarcin-sac-renkleri

 

Tarçın Bakır Saç Renkleri Kimler İçin uygundur?

Yukarıda örneklerde gördüğünüz üzere beyaz tenli bayanlar için oldukça şık ve uygun bir renktir. Modern bir görünüm kazandırdığı gibi gençleştirme etkisi bulunmaktadır. Gözleriniz renkli olursa cup diye de oturmuş olur. Bu saç renkleri tonunu yaz günlerinde kullanmanızı istemiyorum. Çünkü bronzlaşan tene de pek uygun değildir. Gerçi ten renginize göre de ışıltı attırarakta uygun hale getirebilirsiniz. Tabi bütün bunlar için saç rengi uzmanı bir kuaföre danışmanız gerekmektedir. Ren renginiz koyulaştıkça tarçın bakırdan çok koyu bakıra yönelmelisiniz.

tarcin-bakir-renkleri -tarcin-bakir-rengi

Tarçın Bakır Tonları ile Nasıl Makyaj Tonları Kullanmalıyım?

Ağırlıkla sıcak tonlar tercih edilmeli. Tabi kırmızı, pembe gibi renkler değil. Bunları kullanmak aşırı cesaret ister. Fakat gözler için en uygunu krem, bronz tonlarında göz farları tercih edilmelidir. Dudaklar da ise kırmızı veya toprak renklerinin türevleri kullanılabilir. Aşırı allık kullanılmamalı. Kapatıcılar ile idare edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Eğer gözleriniz renkli ise belirginleştirebilirsiniz. Ten renginiz pembe tonlarında ise kullanacağını fondöten bej renklerinde olmalıdır. Beyaz tenli iseniz seçeneğiniz çok fazla, sizler için sütlü kahve, sedefli gri, mat çikolata, pembe bejler, kiremit tonları oldukça uygundur. Koyu tenli iseniz makyaj renginiz kahvenin sarı tonları olmalıdır. Şunu unutmayın ki saçlarınızın rengini ten renginiz ve makyaj tonu belirginleştirir.

kıvırcık-tarçın-bakır-saç-rengitarcin-bakir-tonlari

Kırmızı Tonlarında Saç Bakımı

Kırmızı tonların da boya çabuk akar. Kaliteli boya kullanmalı ve bir uzmana yaptırılmalıdır. Saçların yıkanmasında kullanılan şampuan renkli saçlar için olmalı hatta mümkün ise kırmızı tonları saçlar için olmalıdır. Saç kremi de keza öyle. Kesinlikle her saç yıkamanız da saç kremi kullanmalısınız. Saçların parlak ve canlı görünmesi için mutlak suretle bakım uygulamaları yapılmalıdır. Hafta da en az bir gün saç maskesi yapın. Bunun için doğal karışımları tercih edin. Hatta doğal yağlar ile saçlarınıza bakım uygulayın. Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı gibi yağlar saçların canlı ve parlak görünmesinde önemli rol oynar.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası