Sonbaharın Rengi; Kızıllar ve Kahve Kızıllar

Uzmanlar saçlarınızın rengini değiştirecekseniz sonbahar ayları için kızıl rengini tavsiye ediyorlar. Sonbaharda en yaygın kullanılan kızıllar saçlarınızı oldukça modern ve şık bir görünüme sokuyor. Kızıl tonlarını seçerken mutlaka teninize uygun olanını seçmelisiniz. Ten rengine uyumlu kızıl saç renkleri kendiliğinden ışıltı verip, renkli bir havaya sokar.

Şüphesiz kızıl doğanın sonbahar rengidir. Sarıdan kızıla doğru uzanan renk yelpazesinde saçlarınızda da bunu uygulayabilirsiniz. Özellikle ten renginiz çok açık veya kumrala yakın bir tonda ise kırmızılık verdiğiniz saçlarla bambaşka birisi olacaksınız. Kızıl saç rengine sıcak bakmıyorsanız çikolata kızıl, kahve kızıl, bal kızıl karışımları da kullanabilirsiniz. Sonbaharda saçlarınızda mutlaka kırmızılık barındırın!

Sonbahar kızıllarısonbahar kızılı

Kahve Kızılı                                    Kahve Kızılı

Bir Uzmana Danışmalısınız!

Dikkat çeken göz alıcı bir renk olan kızıl rengi tonlarını mutlaka uzman kuaförlere yaptırmalısınız. Eğer saçlarınız zaten kızıl ise evde kendiniz boya uygulaması yapabilirsiniz. Fakat farklı tonlardaki saç renginden kurtulmak için bir uzmana danışmak şart. Renk silici veya açıcı kullanarak saçlarınıza kızıl tonlu saç boyaları uygulayabilirler.

Doğru bir saç rengi ile olağanüstü sonuçlar alabilirsiniz. Kızıl saç rengi için ten rengi çok önemlidir. Bu sebepten uzmanlardan alınan bir yönlendirme dahil önemsenmelidir. Koyu tenli bayanlarımıza açık tenli kızıllar önerilmez. Doğal tonlarda kızıl gölgeler daha uygun olmaktadır. Gölge değil de tek renk tercih ediyorsanız kahve kızıllar sizler için önerilir. Çikolata kızıllar ise daha koyu tenli bayanlarımız için kullanılmalıdır. Çikolata kızıl da oldukça dikkat çekici havalı bir tondur.

Kestane Kızılı Çikolata Kızılı
Kestane Kızılı                                 Çikolata Kızılı  

Sonbahar Kızılları

Sonbahar kızılını yakalamak için saçlarınıza iki kez boyama yapmanız sonrasını beklemeniz gerekir. Gerçek kızıla o zaman ulaşabilirsiniz. Açık güneşli sonbahar günlerinde kızıl tonlarının parlak ve daha göz alıcı olduğu uzmanlar tarafından söylenir. Genel olarak kızıl saç renkleri dolgun saç kesimlerinde veya hacimle taranan saçlarda daha çarpıcı sonuçlar vermektedir. Kızılın dışında sonbahar mevsiminde kestane kızılları ve çikolata kızılları da oldukça iddialı renklerdendir.

kızıl saç renkleri kızıl saç rengi

 Büyüleyici Kızılları Korumak

Kızıl saç renkleri oldukça parlak ve göz alıcı bir renktir. Bu yüzden özel bir bakım gerektirir. Saçlarınızı ilk önce renk koruyucu şampuanlar ile yıkamalısınız. Daha sonra kızıl saç rengini koruyan bakım kremleri mevcut bunlardan kullanmalısınız. Bu kremler saçlarınızın ilk gün ki gibi parlak, canlı ve ışığı daha iyi yansıtmasını sağlamaktadır. Hasar gören bölgeleri besleyerek saç sağlığınıza önem göstermenizi sağlar. Nar ve Erik özleri içeren formüller ile saçlarınızda ki kızıllığı daha iyi yansıttığı, doğal ışıltılar verdiği gözlemlenmiştir.

, ,

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası