Sonbahar için Yeni Saç Renkleri

Bu sonbaharda parlak saçların, makyaj rengine uyumlu renk tonlarının ve kısa saçların rağbet gördüğünü görmekteyiz. Sizlere sonbahar trendleri hakkında bir kaç fikir vermek isterim. Sonbaharda saç modellerinde önlerin ince tutulduğu, önlerin daha uzun olduğu arkada saçların daha kısa tutulduğu bob modelleri, ince katlı kesimler, omuz hizasında orta boy kesinler oldukça ön planda tutulmaktadır. Saç Renklerinde; bal tonları, şampanya kızılı, açık kahve gölgeli renkler, kestane kahveler, tarçın tonları ve orta koyulukta çikolatalar bu sonbaharda favori saç renkleri arasındadır. Şimdi mercek altına alalım.

omuz hizasında bob modelleriÖnleri uzun arkaları kısa saç modelleri

 

Kısa İnce Uçlu Bob Modelleri

Keskin kesimlerde boblar, önlerin daha uzun arkaların daha kısa olduğu modellerin popüler olduğunu bilmenizi isterim. Bu sonbaharda yüzlerin daha belirgin olduğu modeller de oldukça çok kullanılacaktır. Uzun katlar, hareketli ve volumlu saçlar moda olacaktır. Burada kalp yüz şeklinize göre asimetrik kesimler, düz saçlar, katlı ve ince uçlar saç modellerinde oldukça favoridir.
Oval yüzler için Rihanna stili kısa bob modelleri çok uygundur. Beyonce, Cameron Diaz, Meg Ryan gibi saç modelleri kısa boblar bu sonbahara damgasını vuracaktır. Bu tip saçları saçlarınızın rengine uygun bir makyaj rengi ile kullanmanızı tavsiye ederim. Bu modellerde hafifte olsa mutlaka makyaj olursa daha bakımlı, daha havalı ve çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.

bal tonları saç renkleriküllü kumral saç rengi

Sonbaharlar için Saç Renkleri Fikirleri

Sizin için doğru saç rengi hangisi? Sonbahar da hangi saç rengini kullanmalıyız ? Kremalı sarı dediğimiz soluk sarı renklerine altın sarısı gölgelerim atıldığı bir ton ten renginize uygun ise sonbaharda kullanılmalıdır. Bu renkler saçlara doğal parlaklık verir. Sıcak, parlak bir görünüm için hafif kırmızıları barındıran renkler ön planda. Bunlardan bal tonları renkleri en popülerdir. Eğer soğuk bir ten renginiz var ise küllü kumral tonları her zaman uygun olmuştur.

Şampanya KızılıTarçın kahve saç renkleri

İçerisinde Kırmızılar Barındıran Saç Renkleri

İçerisinde kırmızılık barındıran kahve ve sarı tonları sonbahara damgasını vuracak. Şampanya kızılı ve tarçın kahveler göz kamaştırıyor. Eğer şampanya rengi istemiyorsanız, şampanya alternatifi bakır kahveler olacaktır. Bu tip saçlara kırmızı tonlarında ve sade kahve tonlarında makyaj stilleri oldukça uygundur. Saçlarınızın uzun olması da sizlerin saçlarını daha bakımlı ve daha gösterişli göstermektedir.

Bu sonbaharda baharatlı renkler ön planda. Tarçın, zencefil gibi tonların kahve renklerin aralarında boy göstermesi gerçekten mükemmel bir sonuç veriyor. Yine bu baharat renklerinde gölgeler saçlarınızı yanar döner yapacak ve oldukça şık bir görünüm verecektir. Kestane kızıllar, çikolata kızıllar da bunlara alternatif olacaktır.

orta çikolata saç renkleri orta çikolata saç renkleri

Orta Çikolata Kahve Tonları

Kahve tonlarında bir renk olan çikolatalar ombre saçlar için en uygun olandır. Karamel gibi gölgeleri en etkili bir şekilde gösteren ve oldukça etkileyici renklerdir. Bu sonbaharda koyu değil de daha orta çikolatalar oldukça kullanılacaktır. Bunlar için beyaz tenli olmanız, orta koyulukta bir ten rengine sahip olmanız, buğday tenli olmanız yeterlidir. Yine bu renklere özel koyu tonlarda makyaj yapmanız gerekir. Saçların uzun olması, uçlarının dalgalı olması daha büyüleyici bir görüntü vermesine olanak verir.

kestane saç renklerikestane saç renkleri

Kestane Kahve Saç Renkleri 

Sonbaharda orta ve koyu ten rengine sahip iseniz kestane tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer açık bir ten renginiz var ise kızıl kestaneler tercih edilmelidir. Saç Renginiz de kırmızılık barınması için ten renginizin açık olması gerekmektedir. Kahve üzerine kestane, kızıl gibi tonlar uygulanarak daha ilgi çekici sonbahar rengi yaratabilirsiniz. Sonbaharın renginin kırmızı olması, kahve tonlarında kırmızılığın daha çok kullanılmasına olanak vermektedir. Sizlerde saç renginizi bunu düşünerek tercih ederseniz doğru bir karar vermiş olursunuz.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası