11
May

Sarı saç renkleri en çok kullanılan, bayanlarımızın en çok saçını boyattığı renk tonudur. Sarı saçların bakımı zor olduğu gibi, her ten rengine her saç tipine uygun değildir. Belli başlı kriterleri bulunmaktadır. Bu yüzden Sarı saç renklerini kimler kullanabilir? size bugün yardımcı olmaya çalışacağız.
Doğal sarılar, açık sarılar, küllü sarı renkleri, dore sarı tonları başlıcalarıdır. Altın sarısı, bal köpüğü gibi farklı tonlara sahiptir. Sarının çeşitliliği gerçekten çok fazladır. Kendinize uygun olanını bulmanız bu açıdan daha kolaydır. Kahvelerdeki ışıltılar, platin röfleler de başlıca farklı tonlarıdır. Saç bakımında ise saç kremi kullanmanız, parlaklık veren ışıltılar saçan sarılara sahip olmak için ise saç maskesi uygulaması yapmanız gerekmektedir.

sarı renk tonları  sarı saç rengi tonları
Açık Sarı Tonları                      Light Sarı

Açık Tonlar Kimlere Yakışır?

Açık ve beyaz tenli bayanlara daha çok yakışmaktadır. Makyaj yapmayı seven ve makyaj uygulayan kadınlara daha çok yakışan bir renk tonudur. Açık sarı saç renkleri ni kullanan koyu tenli bayanlarda ne kadar zıt durduğunu, güzelleşmek yerine çirkinleştiğini görmekteyiz. Bu yüzden sarı renk kullanacaklar çok hassas olmalıdır. Ten renginiz koyu ise altın sarısı, bal köpüğü gibi tonları denemeniz de fayda vardır. Açık renklere örnek olarak açık sarı, platin sarısı, dore sarı, küllü sarı gibi renkler mevcut. Platin renkleri genelde röfle için kullanılan favori bir renk tonudur.

Daha Koyu Sarılar Altın Sarısı Saç Renkleri
Altın Sarısı Tonlar                Dore Sarı

Daha Koyu Sarılar 

Bu tarz renkler ten renginin daha koyu olduğu bayanlar içindir. Bronz tenli, buğday tenli bayanlar rahatlıkla kullanabilir veya soloryumda esmerleşmiş bayanların kullanması uygundur. Bal köpüğü, altın sarısı, fındık kabuğu tonları bu kategoriye girer. Orta koyuluktaki bu sarıların bakımı açık sarılara göre daha kolaydır. Ama ne olursa olsun sarı saç kullanan bayanlarımız renk koruyucu ürünler kullanmak zorundadır. Renkli gözlü bayanlar için sarı kaçınılmaz bir renktir. Mavi, yeşil, gri, ela gözlere sarı renkleri uyguladığınızda mükemmel bir sonuç alacağınıza emin olmanız gerekir.

Açık Kumral Saç Renkleri  Kumral Saç Renkleri

Açık Kumral – Kumral Tonları

Sarının koyu tonları arasında açık kumrallar gelmektedir. Kumral biraz kahveye kaçsa da açık kumrallar sarının koyu tonlarıdır. Karamel, Ballı bisküvi yine koyu sarı tonları arasında yer bulmuştur. Ten rengi daha koyu olan bayanlar için idealdir. Bronz tenliler için favori gibi görünmektedir. Saçlarda ki kırıkları, saçlardaki matlıkları daha az belli etmektedir. Saçların hataları daha az görülür.

Sarı Saçın Bakımı ve Korunması

Sarı renk tonları en çabuk akan ve daha az kalıcı olan bir renktir. Bu yüzden sarı renk koruyucu ve besleyicileri kullanmak gerekir. Loreal’in filan bu tür ürünleri bulunmaktadır. Saç kreminin yanı sıra saç maskesi uygulanması gerekir. Saçların parlaması için doğal saç maskeleride uygulanabilir veya canlılık veren parlaklık veren saç spreyleri ve bakım ürünleri bulunmaktadır.

Yaz Aylarında Sarı Saçın Korunması

Yaz aylarında ısı ve güneşten saçların korunması için koruyucu saç spreyleri bulunmaktadır. Bunları kullanmanız saçlarınızın güneşten zarar görmesini bir nebze azaltmaktadır. Deniz ve havuz gibi aktivitelerden de saçların korunması için tuzlu suyu saçınızda fazla bırakmadan durulamanız gerekir. Denize girmeden önce saç kremi kullanmanız saçlarınıza bakım yapmanız gereklidir. Denizden sonra saçlarınızın yumuşaması için saç maskesi kullanınız.

Categories : Sarı Tonları

Comments

One Response to “Sarı Saç Renkleri Çeşitleri”

Leave Comment(gerekli)

(gerekli)