Saç Renkleri Kataloğu

Kendi saç renkleri nizi değiştirmek veya geliştirmek mi istiyorsunuz.? Sarışın, Kızıl, Siyah, Kahve tonları hangisi size daha çok yakışır? Hangi saç rengi tonunu seçmelisiniz gibi sorulara sitemizde bolca cevap verilmiştir.  Dört ana renk vardır. Diğerleri onların alt tonlarıdır. Eğer kararsız iseniz geniş bir saç renkleri kataloğu alınız ve kontrol ediniz. Kendi fiziğinize, saç tipinize ve ten renginize uygun bir renk seçmek için çok tonlu bir katalog size yardımcı olacaktır. Saçlarınızı boyatmadan önce tercih ettiğiniz rengin sizin şuan ki rengin üzerine uygulandığın da nasıl bir sonuç elde edeceğiniz her şey den daha çok önemlidir.

Sarı Saç Renkleri Kataloğu 

Karamel Saç Renkleri Ayçiçeği Sarısı Saf Sarı
Karamel Tonları                        Altın Sarısı Tonları                    Küllü Sarı Renkleri

Bal Tonları  ışıklı Altın Sarısı  Sıcak Kahveler
Bal Tonları                                        Işıklı Altın Sarısı                    Sıcak Kahveler

Sarı Tonlarını Kimler Kullanabilir?

Açık tenli hanımlarımıza yukarıda tonların hemen hemen hepsi uygundur. Daha koyu tenlere sahip hanımlarımız sarı tonları nı tercih edecekse bal tonlarını tercih edebilirler. Işıklı renkleri açık tenliler tercih etmelilerdir.  Yukarıda paylaştığımız sarı saç renkleri Loreal’in 2012 koleksiyonunu kapsamaktadır. Sıcak kahve tonu ise buğday ve bronz tenli bayanlar için mükemmel bir uyum yakalar. Yazın güneşten yanan teninize süper olur. Yukarı da ki tonlara saçlarınızı boyatmak isterseniz mutlaka saçınıza bakım uygulamanız gereklidir.

Kahve Saç Rengi Tonları Kataloğu

Açık Altın kahve  Çikolata Kahve  Espresso kahve
Açık Altın kahve                       Çikolata Kahve                         Espresso Kahve

kumral Kahve  Küllü Kahve  Havana Kahve
Kumral Işıklı Kahve                 Küllü Kahve                           Havana Kahve Rengi

Kahverengi Saç Renkleri Kimlere Yakışır?

Şüphesiz en çok kullanılan ve en az bakım gerektiren bir saç rengi tonu olduğunu biliyoruz. Kahve tonları nı bir çok ten rengine sahip bayanlarımız kullanabilir. Açık tenliler için kumral saç renkleri ve altın kahve saç renkleri uygundur. Orta bir tene sahip iseniz buğday, bronz gibi çikolata kahveler, havana kahvesi size daha uygundur. Ten renginiz esmer ise daha koyu kahveleri tercih etmelisiniz. Yukarıda paylaşılan kahve tonları ise  Loreal’in 2012 koleksiyonundandır.

 Kızıl Saç Renkleri Kataloğu

Bakır Kızılı  Açık Kızıl Rengi Orta Kızıl
Bakır Kızılı                                       Açık Kızıl  Tonları                 Orta Kızıl Rengi

Çikolata Kiraz  Mor Kızılı  Kahve Kızıl tonları Çikolatalı Kiraz                         Mor Kızıl                                        Kahve Kızıl Tonları

Kızıl Saç Rengi Tonlarını Kimler Kullanabilir?

Kızıl tonlarını açık tenliler kullanabilir. Mutlaka cilt renginizin beyaz, veya pembe olması gerekir. Pembe bir cilt rengine sahip iseniz kızılın her tonu size uygun değildir. Soluk renkliler için kızıl tonları uygundur. Fakat sıcak tonlar için çikolata kiraz, çilek tonları, kahve kızıl tonları, morumsu kızıllar daha uygundur.  Kızıl saç renkleri ni kullanan bir bayan makyaj yapabilir. Saç rengine göre makyaj yapması daha uygundur. Bunu ilerleyen günlerde mutlaka paylaşacağız. Soluk ten rengine sahip iseniz mercan, şeftali, kayısı tonları makyaj seçeneklerini değerlendirmeniz gerekir. Sıcak tonlarda iseniz aşırı pembe olmayan tonları seçmelisiniz.

Ayrıca kızıl saç rengini kullanmak istiyorsanız saçlarınıza sürekli bakım yapmanız gerekir. Saçlarınıza kızıl renk koruyucu kremlerden alıp kullanmanız gerekir. Şampuanınızı özenle seçmelisiniz.  Saçlarınızın parlaklığını koruması için ise saç maskesi yapmanız gerekir. Eğer uzun saçlara sahip iseniz saçlarınızın yumuşak görünmesi için ise yine saç maskesi kullanmanız gereklidir.

Yukarıda paylaşılan makale tamamen bilgi amaçlıdır. Bir uzmana danışmadan saçlarınıza boya uygulaması yapmayınız. Eğer evde saçlarınıza boya uygulayacaksanız prosedürleri okumanızı önermekteyiz. Paylaşılan renkler 2012 Saç Renkleri kataloğu ndandır.  Umarım yardımcı olabilmişizdir. Bu renk tonlarını inceleyerek fikir sahibi olunuz ve kendi zevkinize ve özelliklerinize göre saçlarınıza saç boyama işlemi yaptırınız.

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. Melisa dedi ki:

  Espresso kahve ve çikolata kahve arasında kaldım. Ten rengim bronz, göz rengim kahve. düz uzun saçlarım var bana hangisi uygundur?

 2. Gizem dedi ki:

  mor kızıl rengini yaptırcam da tenim çok açık sanırm yakışır

 3. Rad dedi ki:

  Bende kizil yaptırmayı düşünüyorum ama kızıllar çikolatada kaldım buğday teklimi kahverengi göz koyü rebpnk sacım sizce napabilirim

 4. esra dedi ki:

  çikolata kahve renk daha parlak ve canlı duruyo espresso mat duruyo bnce

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası