Saç Renginize Göre Makyaj Yapın!

Saç Renginize Göre Makyaj Yapın!

Saç Renginize Göre Makyaj, Bayanlarımız güzel olmak isterler. Makyajına özen gösterirler. Kıyafetine özen gösterirler. Fakat şunu atlamamalılar. Saç renginiz ve modeliniz sizi daha güzel göstermede oldukça başarılıdır. Saç rengi ne göre makyajınızı yaparsanız hem makyajınızı, hem saçınızı hem de kendi güzelliğinizi ortaya çıkaracaksınız.

Siyah saçlara sahip iseniz, ten renginiz koyu ve saç renginiz koyu ise gözlerinizi belirginleştirmeniz gerekir. Siyah göz kalemi oldukça uygundur. Teninize açık renklerde allıklar ve ruj kombinisi sizin için olması gereken bir makyaj tekniğidir.

Sarı saçlara sahip iseniz, ten renginiz açık saçlarınız sarı ise pastel tonları velinimetinizdir. En uygun seçimleriniz gri ve pembe tonları olmalıdır. Açık pembe bir ruj ve gri göz kalemi sizler için idealdir. Üstelik bu stil sizin teninizin daha canlı görünmesini sağlar.

Kahve saçlara sahip iseniz, Ten renginiz buğday veya bronz ise parlak renkleri tercih edebilirsiniz. Gözleriniz için koyu ve parlak renklerde göz makyajı idealdir. Ten renginize pembe bir allık, dudaklarınız için ise pembe veya bordo renkleri mükemmel bir sonuç verecektir.

ten Renginize Göre saç renkleri

Saçınız Ten Renginize Uygun mu?

Bayanlarımızın morali bozulsa, canı sıkılsa saç rengi değişikliğine giderler. Fakat saç renginizi değiştirirken bazı unsurları göz önünde bulundururlar mı bilinmez. Saçlarımıza bir renk belirleriz çoğu zaman ve hep onun peşinden gideriz veya birkaç renk içinden sürekli aynılarını seçerek kullanırız. İşte bu renkleri kullanırken saç renginizin ten renginize olan uyumu son derece önemlidir. Saçlarınız ile ten renginizin bütünleşmesini sağlamalısınız.
Açık tenli iseniz, yüzünüzde pembe tonları barındırıyorsanız. Dengeli bir şekilde güzelliğinizi ortaya koymalısınız. Küllü tonlar tam size göre. Fazla sıcak tonları tercih etmeyiniz. Fakat beyaz tenli iseniz yüzünüzde fazla pembelik yok ise Kızıl tonları, kahve kızıllar ve sarılar sizlere göre. Buğday tenli iseniz saç renginizde altın tonları da barındırabilirsiniz.
Eğer ten renginiz koyu ise, koyu kumralı tercih etmelisiniz. Alternatif olarak küllü tonlarda tercih olabilir. Açık sarı, altın sarısı gibi saç renklerinden uzak durmalısınız. Her zaman tercihiniz koyu tonlarda olsun.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası