Röfle, Gölge ve Balyaj Renkleri

Saçları iki renge boyatmak tekrardan moda oldu. Gölge ve balyaj renkleri bu sezona damgasını vurdu. Peki hangi saça ne renk Röfle ne renk Balyaj yapılır? Son zamanlarda röfle ve balyajdan çok gölge renkleri kullanılmaya başlamıştı. Sezonun açılması ile birlikte gölge modelleri ile röfleler yarışmaya başladı. Röfle saçlarınızın her bölgesine  farklı bir saç rengi tonunun ince ince uygulanmasıdır. Balyaj ise saçlarınızın uçlarına uygulanmaktadır. Gölge ise saçlarınızın tamamına saç taban renginiz ile aynı tonlarda fakat bir iki ton daha koyusu olarak uygulanır. Mesela kahve tonlarına sahip iseniz yine kahvenin açık tonları ile gölgelendirme yaparsınız veya bal tonu, karamel rengi gibi renkler kahveye yakın olduğu için iyi bir gölge rengi teşkil etmektedir.

Gölge Röfle Balyaj  

Hangi Taban Rengine Hangi Ton Kullanılmalıdır?

Kahve ve Kestane tonları’na kızıl ve sarı çok güzel gitmektedir. Eğer kahve tonlarına balyaj düşünüyorsanız mutlaka sarı tonlarınu uygulamalısınız. Eğer taban renginiz sarı ise korkmayın. Bir çok saç renkleri röfle veya gölge olarak uygulanabilir. Kahve veya sarının farklı tonları, kızıl tonları sizlere yakışır. Kızıl tonlarına ise gölge ve röflede altın sarısı ve kırmızının farklı tonları yakışmaktadır. Balyaj uygulaması için ise sarı mükemmel bir seçimdir.

Balyaj Modelleri  Gölge Röfle Modelleri

Hangi Saç Modelleri için Uygundur?

Daha çok röfle ve gölgeler kısa saçlara yakışmaktadır. Uzun saçlar için daha pek şık bir görünüm vermiyor. Balyaj için ise saç uzunluğu önemli değildir. Ayrıca kısa saça uygulamak daha kolay ve daha pratiktir.

Dalgalı saçlarda ise röfle mükemmel sonuçlar vermektedir. Eğer dalgalı saçlara sahip iseniz röfle ve gölgeden korkmayın hatta mutlaka denemelisiniz. Kıvırcık saçlarda biraz daha zordur. Fakat dalgalı saçlar için de en iyi renk sarı tonları röfle ve gölge renkleridir.

Gölge Röfle Balyaj  Gölge Röfle Balyaj

Gölge-Röfle Modellerinde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İlk önce şunu belirtelim bu uygulamalarda kaliteli ürün kullanmadığınız takdirde saçlarınızı kuruttuğunu bilmenizi isteriz. Bu uygulamalardan sonra saçlarınıza düzenli olarak saç bakımı uygulamanız gerekir. Renk koruyucu kremler ve yumuşatıcı saç maskeleri kullanılırsa saçlarınız hem daha güzel bir görünüm kazanmış olacak hemde renkler daha kalıcı olacaktır. Hatta bir kaç firmanın röfleli saçlar için çıkarmış olduğu şampuanlar bile mevcuttur. Bunları kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası