Orta Boy Saç Modelleri

Kışın gelmesi ile saçlarımıza yenilikler vermeye başlayacağız. Kısa saçlar kışın başınızı soğuk tutar. Uzun saçlara ise kış mevsiminde bakmak oldukça zordur. Zira yağan yağmur, esen rüzgar, toz ve toprak etkenlerini de hesaba katmak gerekir. En doğru seçimin orta boy saç modelleri olduğunu bilmenizi isterim. Tabi bunun yanında kış renkleri vardır. Saçlarınıza moda olan renk tonlarını uygulamanız da trend saç modeline sahip olmanız açısından doğru olandır. Fakat ten, göz ve saç tipiniz dikkate alınarak saç rengi belirlemek doğrudur. Bu yüzden şurda Hangi saç rengini seçmeliyim ? yazımızı da okumanızı isterim.

orta saç modelleri orta saç modelleri

Dalgalı ve Bukleli Modelleri Tercih Edin

Yukarıda ki solda ki bakır kestane saç rengi kışın sizin içinizi ısıtacak. Bu sıcak rengi kullanmak için beyaz bir ten rengine sahip olmanız gerekir. Bu stilde yan tutamlar daha uzun tutulmuştur. Saçlara hacim kazandırmak için bukleler kazandırılmış ve oldukça başarılı bir görünüm elde edilmiştir. Çok şık olan bu saç modeli oval, dikdörtgen, kare yüzler için uygundur. Saç yapınız ince veya kalın olması önemli bir etken değildir. Bu saç modeli ile gözlük kullanmanız uygun değildir. Kesim itibari ile hoş bir görüntü elde edemezsiniz.

Diğer örneğimiz doğal dalgalara ve buklelere güzel bir örnektir. Bu saç modelimiz ile çok doğal bir görünüm kazanacağınız için saç rengini doğal tonlardan seçmenizi öneririm. Yüz şekli olarak dikdörtgen, oval ve kara yüz şekilleri uygundur. Saç yapısı önemsizdir. Günlük kıyafetlerinizle kullanmanız daha doğrudur. Abiye kıyafete uygun bir saç stili değildir.

orta saç modelleri orta saç modelleri

Soluk Ten Renkleri için Saç Modelleri 

Yukarıda örneklerde gösterdiğimiz saç modelleri soluk ve beyaz tenliler için uygundur. Bir tanesi fındık kabuğu tonlarına yakın hoş bir renk olup, kış mevsimi için oldukça uygundur. Asimetrik ön tutamları ile saçların yanlarında hafif doğal dalgalar oluşturulmuştur. Uzun katlarla başınızın yan taraflarındaki asimetrik kesimler ve bukleler saçlarınızda hacim oranını dengeler. Bütün yüz şekillerine ve saç tiplerine uygundur.

Diğer örneklerde Koyu bir kızıl saç rengi ni görüyorsunuz. Kızıl tonlarının en koyusu ve en havalısı. Beyaz tenliler için en uygun olan saç rengidir. Kış mevsimini sıcak tonlar ile ısıtmak isteyen bayanlarımız için ideal bir seçimdir. Yüz şekli olarak kare, dikdörtgen, oval uygundur. Yumuşak görünümlü ve omuza düşen bukleler sizi doğal olarak göstermekte oldukça başarılıdır.

orta saç modelleri orta saç modelleri

Düz Saçlılar için Omuz Hizasında Saçlar 

Eğer düz saçlara sahip iseniz yumuşak, ahenkle dans eden omuz hizasında kıvrılan saç stilleri sizlere çok uygundur. Ten renginize göre bir saç rengi seçerek kışın trendlerini yakayalabilirsiniz. Saç uçlarına doğru isterseniz hafif kıvırcıklaştırma işlemi yapabilirsiniz. Sizler için röfle, gölge, ombre renkleri çok uygundur. Günlük hayatınız da, iş hayatınızda kolayca kullanabileceğiniz gibi düz orta boy saç modellerinize istediğiniz zaman düğün, abiye saç modelleri uygulayabilirsiniz. Bu tür saç stillerinin bakımları oldukça kolaydır. Kış günleri için bere kullanabileceğiniz hoş bir stil oluşturmanız içten bile değil.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası