Küllü Sarı Saç Renkleri

Bu zamanlarda küllü tonların çok sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Bugün konumuz Küllü Sarı Saç Renkleri Mat ve küllü olan bu renkler eskilerde pek kullanılmazdı. Değişen zamanla moda anlayışı küllü saç renkleri ön plana çıkarmaya yetmiştir. Şöyle örnek verelim. Ten rengi ile saç renginin uyumu çok önemlidir. Mesela kot mavisi, ahududu kızılı gibi renklerin ten rengine nasıl uyum sağladığını hepimiz biliyoruz. Nasıl kot mavisinin tene yakışmasını seviyorsak saçlarımızın da ten rengine yakışmasını sevmeliyiz. Küllü tonlar ten rengine daha kolay uyum sağlar. Uyum sağlamadığını düşünmeniz halinde ise bir kaç makyaj sırrı ile saç renginizi ten renginize kolayca uydurabilirsiniz. Çünkü bu tür saç boyaları makyaj renkleri ile adeta bütünleşiyor.

küllü saç rengiküllü saç rengi tonları

Her Zaman Moda Kalırlar

Sarı saçlarınız asla eskimez. Her zaman moda durumdadır. Sarı tonları çok sevilir. Küllü sarılarda asla demode olmazlar. Saç trendlerini takip eden herkes saç rengi uzmanları veya modaya aşina herkes yeni sarı saç rengi trendlerinin çok özel bir farkı olduğunu söylüyorlar. Şimdiler de ise mat tonlarda sarılar ilgi odağı oluyor. Küllü sarı da mat fakat havalı bir renk olarak göze çarpıyor. Loreal, Koleston gibi firmalarda sarı, kumral küllü tonlarında saç boyaları bulunmaktadır. Hatta bir kaç serisi olduğunu biliyorum. Bir tane saç renkleri kataloğu alırsanız kendi zevkinize göre bir renk bulacağınızdan eminim.

küllü saç rengiküllü saç renkleri

Işıltılı ve Parlak Kalması için Çözümler

Muhtemelen küllü sarıyı yakalamak için saçlarınızdaki kızıl pigmentleri yok edeceksiniz. Bunu saçlarınızı açarak elde edeceksiniz. Yeni saç açma ürünlerinde bu tür sorunlar yoktur. Saçlarınızda ki kırmızı pigmentleri yok etmeden sarı tonlarının mat tonlarda hapsolmasını sağlar. Yeni ürünler saç pigmentleri düşünülerek elde edilmiştir.

Kırmızı pigmentler saç açma sürecinde bastırılmaz veya oldukça zorlanılır. Saçlarınızda bariz kırmızılıklar varsa sarı boyama uygulamasını siz değil. Uzman bir kuaför yapmalı. Bu tür önlemler aldığınızda saçlarınız ölmez ve canlı kalır.

Diğer taraftan saçlarınızı ışıltılı tutmak gibi bir derdiniz var. Bunun için ise saçlarınızda renk koruyucu özelliklere sahip şampuan, saç kremi ve saç maskesi uygulamaları gereklidir. Hatta 15-20 günde bir parlatıcı, ışıltı katan saç serumlarından kullanmanız çok faydalı olacaktır.

küllü sarılar küllü tonlarda saç renkleri

Kimler için Uygundur?

Ten renginizin mat olması veya soluk olması sizleri kaygılandırmasın. Küllü Sarı Tonları soluk ve mat olmasına rağmen doluk tenliler içinde uygundur. Çünkü sade makyaj ile de renkli makyaj ile de küllü saç rengi boyaları kullanılabiliyor. Sizler de makyaj uygulaması yaparken ten rengine göre yaparsanız saç rengi sizler için bir engel olmuyor. Makyaj renklerinizi ise ten renginize göre seçmeniz gerekiyor. Gözleriniz renkli ise küllü tonlar size daha çok yakışıyor.

,





Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası