Küllü Kumral Saç Renkleri

Son sezonlarda en çok konuşulan Küllü Kumral Saç Renkleri popülerliğini artırmaya başladı. Saç Trendleri doğal görünümlere kaydıkça küllü renklerde daha çok tercih edilmeye başladı. Gerçek kumral saçlarda hafif bir grimsilik vardır. Bu da küllü renkler demektir. Doğal görünmek isteyenlerin tercih ettiği renk tonlarıdır. Bu sezon oldukça sık adını duyacağız. Sonbahar sezonuna küllü renkler damgasını vuracak. Özellikle bronz ve buğday tenliler için küllü kumrallar oldukça hoş durmaktadır. Açık, orta ve koyu küllü kumral tonları mevcut. Renk tercihini yaparken ten renginizi dikkate alarak yaparsanız daha doğru bir karar vermiş olursunuz. Koleston, Palette ve Loreal firmalarının küllü kumral çeşitliliği oldukça fazladır.

Küllü Kumral Saç Renkleri Küllü Kumral Tonları

Kimlere Küllü Renkler Yakışır?

Kumral renkler her cilt rengine uygundur. Bronz ve buğday diye adlandırdığımız kumral tenlilere bütün kumral tonlarını uygulayabilirsiniz. Açık tenliler için koyu kumrallar esmer tenliler için  daha orta kumrallar uygulanabilir. Temamız küllü tonlar olduğundan dolayı işimiz daha da kolay. Küllü tonlar kumralı grimsi özelliği ile ten rengine daha kolay uyum sağlaması ve saçların daha doğal görünmesini sağlar. Eğer sezonun trend olan  doğallığından yana iseniz mutlaka küllü kumralları denemelisiniz. Özellikle evde de kolayca uygulayabileceğiniz bir saç renkleri serisinden olması sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Küllü Kumral Saç Renkleri Koyu Kumral Saç Renkleri  

Küllü Kumral Saç Renkleri Nasıl Bir Renktir?

Grimsi olması size mat bir renk olduğunu düşündürmesin. Uzman kuaförler saçlara küllü tonlarda cila atarlar ki saçlarınız daha doğal ve parlak görünsün. Aslında parlayan ve doğal bir renk tonudur. Ara sıra parlatıcı spreyde kullanmanızda yarar vardır. Küllü tonlar saçlardaki kızıllığı almaktadır. Sarı, kumral, bal köpüğü, karamel tonlar çok rahatça küllü kumral saç renkleri ne dönebilirler. Fakat saç boyası uygulaması yaparken dikkat edilmesi gereken bir kural vardır. Koyu kumralları tercih ederseniz tekrar açık renge dönmeniz daha zordur. Renk açıcı kullanarak daha sonra saç boyası uygulaması yapmalısınız. Açık tonlu renklerden dönmek oldukça kolaydır. Bu yüzden açık küllü tonları tercih ederken tereddüt etmenize gerek yoktur.

Açık Küllü KumralKüllü Tonlar

Nasıl Tercih Etmeliyim? Nasıl Bakım Uygulamalıyım?

Açık tenliler için ve açık gözlü renkler için mutlaka açık küllüler tercih edilmelidir. Yukarıda ki solda örnekte açık kumral görülmektedir. Esmer tenliler için orta küllü kumral tonları uygundur. Fakat tercih yaparsan saçlarınıza bakım yapacağınız sıklığını da göz önünde bulundurmalısınız. Küllü tonlarda elektriklenme, kırılma vs. türlü kusurlar sırıtmaz. Biraz gizler fakat yine de saçlarınız sağlığı için sizler haftada bir de olsa saç maskesi uygulayarak arada saçlarınızın parlaması için bir şeyler yapın. Doğal renkler olduğu için fazla bakım gerektirmez ama siz her duştan sonra mutlaka saç bakım kremi kullanın. 

 

,

Bu yazı için 8 yorum yapıldı:

 1. mehtap menekşe dedi ki:

  yardımcı olabilrmsiiniz lütfen

 2. seval dedi ki:

  sonbaharda böyle bir renk düşünüyorum.

 3. merve dedi ki:

  Ben buğday tenliyim göz rengim yeşil küllü açık kumral yakışırmı sizce

  1. Zara dedi ki:

   Bence çok yakışır. Benim tenim de buğdaydan daha açık ve Gözlerim renkli. Bende boyanmayı düşünüyorum bu renge 😉

 4. sümsüm dedi ki:

  merhabaa ben saç rengimi soğuk kumral tonlarda boyatmak istiyorum. uçlarına da hafif doğal ısıltı istiyorum. saçlarım orta uzunlukta ve orta kumralla bal köpüğü arası bir rengi var. göz rengim orta kahverengi. ten rengim beyaz ile buğday ten arası. ancak sıcak yada soğuk ten renklerinden hangisine sahip olduğumu bilmiyorum. size göre en başta belirttiğim saç rengi bana yakışır mı? 🙂

 5. Gülşah dedi ki:

  Saçlarımı açık kumrala fındık kabuğunu katarak boyadım sonradan da koleston açık kahveye boyadım şimdi tekrar rengini değiştirmek istiyorum ne renk onerirsiniz koleston 5.0 tavsiye etmem siyaha yakın. Bi renk oldu

 6. Zara dedi ki:

  Bu rengi istiyorum ve boyatacağım kardeşşiiim. :)) Gözlerim renkli saçlarım Karışık kuruşuk renklerle bezenmiş :/ düz bi renk olsun diye boyatıcam küllü kumrala. Umarım yakışır.yaşım 16 uygun olur bence. Sizce??

 7. nurane dedi ki:

  Salam men sacima life colors dan 8.1 qoymusdum dışarda sacimda kızartıliq oluyor,tenimde esmerdi men ne koysam ki sacimda kızartıliq itsin hemde Tenime yakissin

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası