Köpük Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

köpük saç boyasıKöpük Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

Son ayların en çok konuşulan ürünü köpük saç boyası, bir kaç kozmetik firmasınında piyasaya sürdüğü ve şampuan gibi saçlarınıza sürerek saçlarınızı boyamaya yarayan, kullanımı çok kolay olan saç boyası olarak tanıtıldı. Peki kullananlar memnun mu? saç renkleri saçlara ne kadar nüfüs ediyor. Bir incelemek istedik.

Eğer kuaföre giderek para harcamak veya vakit kaybetmek istemiyorsanız bu saç boyası tam size göre. Diğer saç boyalarını uygulamasının zor olduğunu bilmekteyiz ve bunları beceremiyorsanız son teknoloji sayesinde saçlarınızı çok kolay bir şekilde evde kendiniz köpük saç boyaları ile boyayabilirsiniz. Amonyaksız diye tanıtılan boyalar aslında çok aşırı bir kimyasal koku salıyor. Saçlarınıza uyguladıktan sonra 40 dakika kadar beklemeniz gerekiyor ve bu 40 dakika boyunca ben bu kokuya dayanamadım doğrusu.

köpük saç boyasıSaçlara Uygulanması

İlk önce mutlaka kullanım talimatını okumanızı tavsiye ederim. Fakat ben yine de size anlatayım. Şişeye karışımı döküyorsunuz ve 5-6 kez sallıyorsunuz. kullanım talimatında iki kez sallayın diyor fakat 5-6 kez sallama ile anca köpürüyor. Daha sonra elinize köpüğü dökerek şampuan gibi saçlarınıza yediriyorsunuz. Ellerinizle yaptığınız için iyice saç diplerine vs. yedirme imkanınız oldukça yüksek. 40 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkıyorsunuz. Daha sonra saçlarınızın yeni rengini görmüş olabiyorsunuz.
Gerçekten uygulaması çok kolay.

Köpük Boyasının Olumsuz Yönleri

Beğenmediğim yönlerini bu başlık altında toplamak istedim. İlk önce şunu belirtmeden geçemicem. Bu boyayı saçlarınıza uyguladıktan sonra oldukça ağır bir koku salıyor etrafa. Gerçekten zor sabrediyorsunuz. Kutunun üzerindeki renk tonu ile saçlarınızdaki renk çok farklı. Ben kahve tonu uyguladım. Baya bi koyu kahve çıktı 2-3 ton koyusu neredeyse. Kısacası memnunda kalmadım. Saç diplerinde yanma oluyor. Kolestonun boyası enseye, kola vs. bulaşıyor oldukça da zor çıkıyor. Loreal de bu dert yok. Saçlarım da ki kapanan beyazlar ise bir kaç yıkamadan sonra kendini göstermeye başladı.

Önemli Hatırlatma

– 1 Şişe rahatlıkla yetiyor
– Çok rahatsız edici bir kokusu bulunuyor
– Akma yapmıyor
– Amonyak barındırmıyor
– Şampuan gibi uygulanıyor
– Saçın bütün derinliklerine işliyor

Sonuç : Bir daha asla kullanmam 🙂

,

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası