Kolay Saç Boyama Yöntemleri

Kolay Saç Boyama Yöntemleri

Sizlere önereceğimiz en özel püf noktaları sayesinde kusursuz görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Kolay saç boyama yöntemleri ile tanışmanın tam zamanı.

Saçlarınızın Durumunu Değerlendirin

Saç boyama işlemi öncesinde saçlarınızın durumunu değerlendirmeniz gerekmektedir. Bu adım sağlıklı görünen saçlara sahip olmanıza kaynaklık etmektedir. Ne kadar sağlıklı saçlara sahip olursanız o kadar iyi sonuç elde edeceksiniz demektir. Boyama işlemi öncesinde saçlarınıza belirli periyotlar dahilinde bakım yapmanız gerekmektedir. Bu adım saçlarınızın sağlıklı görünmesi adına büyük önem taşımaktadır. Saç bakımı işlemi sırasında  E ve B vitaminlerinden yararlanabilirsiniz.

sac-boyama-yöntemleri

Cildinize Uygun Doğru Saç Rengini Seçin

Kusursuz görünen saçlara sahip olmak  cildinize uygun doğru saç rengini seçmekten geçecektir. Göz renginize ve cilt tonunuza uygun saç rengini seçerek hayal ettiğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Örnek verecek olursak eğer beyaz tenli bayanlardansanız küllü sarı ya da soğan kabuğu rengini tercih edebilirsiniz.

Yöntem Belirleyin

Eğer saçlarınızı ilk defa boyayacaksanız yarı kalıcı ya da yıkadıktan sonra çıkan boyaları tercih etmelisiniz. Bu tarz boyalar 28 yıkamaya kadar dayanmaktadır. Kurumuş ve yıpranmış saçlara sahipseniz bakım paketine ev sahipliği yapan boya platformundan yararlanabilirsiniz.

Renginizi Koruyun

Saçlarınızı boyadıktan sonra rengini korumak için fön makinesi, maşa ve saç spreylerinden uzak durmalısınız. Bu tür şeyler saç boyası renginin atmasına ve kötü görünümün ön plana çıkmasına neden olacaktır.

 

 

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası