Kızıl Saç Renkleri – Sonbahar Kızılları

Sonbahar ve Kış renkleri arasında önemli bir yeri olan Kızıl Saç Renkleri bu sezonda popülerliğini korumaktadır. Sonbahar için bakır kızıllar daha uygundur. Bu sezonda saç renkleri trendlerini incelediğimiz de bakır tonları göze çarpmaktadır. Sonbahar kızılları diye de adlandırılan bu tonlar en çok açık ten rengi için uygundur. Fakat ten rengine göre kızıl tonlarında ufak oynamalar yaparak kahve kızıl tonları, ışıltılı kızıllar, bal tonları ve karamel gibi tonlar ile gölgeler yaratılarak ten renginize göre de daha uygun hale getirebilirsiniz. İrlanda kızılı gibi açık kızıllar daha çok beyaz tenliler için uygundur. Kızılda ne kadar çok kırmızılık varsa ten rengi o kadar açık olmalıdır.

Sonbahar Kızılları Sonbahar Kızıl Saç Renkleri

Sonbahar Kızılları

Sonbahar kızılları bakır tonları dır. Beyaz ten rengi için ideal bir tondur. Makyaj olarak pastel tonları tercih sebebi olabilir. Pembe tonlarda allıklar, rujlar yakışır. Göz makyajı pastel tercih edilebilir. Şeftali renginde göz makyajları hoş durabilir. Bakır kızıl saç renkleri rüzgar, yağmur, kar gibi etkenlerden daha az etkilenir. Pastel bir kızıl tonu olduğu için fazla yıpranmaları belli etmezler. Yün atkı, bere temasında ise saçlarınızda elektriklenmeler olur bu yüzden yüz temasını asgari düzeyde tutmalısınız.
Sonbahar Saç Renkleri için Kahve Kızıl tonları da uygun görülebilir. Kahve kızıllar ise genelde ten rengi buğday, bronz olan bayanlardan tarafından tercih edilmektedir. Kahve kızıllarda ışıltılar pek kullanılmaz. Işıltılı kullanmak istiyorsanız bunu asgari düzeyde tutmanızda fayda vardır.

Kızıl Saç Renkleri  Kızıl Saç Renkleri

Ateşli Kızıllar

Ateşli kızıllar diye adlandırdığımız kırmızı tonlarının hakim olduğu kızıl saç renkleri kullanım açısından beyaz tenli olma zorunluluğunuz vardır. Gözleriniz renkli olursa daha uygundur fakat kahve, ela gibi göz renginiz varsa da problem değildir. Beyaz ten üzerinde alımlı ve havalı bir görünüm veren kızıllar cesaret ister. Bakımı diğer tonlara göre daha zordur. Açık havada çok kalmanız durumunda mutlaka UV filtre içeren şampuanlar ile yıkanması gerekir. Kızıl tonları için koruyucu saç maskeleri de bulunmaktadır Saç Spreyleri de bunlarında kullanımı doğru bir adımdır.

Bakır Kızıl Tonları

Patlıcan moru Kızıl Karışımları

Yukarıdaki saç rengi tonları patlıcan moru ile kızılların karışımından oluşmaktadır. Ten rengine uyumlu olduğu takdirde doğal bir görünüm kazandırırlar. Bunların saç bakımı daha kolay olmaktadır. Kırıklar, elektriklenmeler çok bariz sırıtmazlar. Kalıcı tutmak için kızıl rengini koruyan şampuan ve bakım kremleri önerilmektedir. Daha kalıcı olması açısından saç maskeleri kullanılabilir.

Kızılları Korumanın Yolları

Kızıl tonları çok sıcak su ile yıkamamalı biraz daha ılık su kullanmalısınız. Şampuan ve saç kremini yukarı da söylediğimiz için ondan hiç bahsetmiyoruz. Saçlarınızı çok sık ( gün aşırı ) yıkamak yerine haftada 2-3 kez yıkamanız önerilmektedir. Kepeklere karşı hazırlanan şampuanları tercih etmemelisiniz. Bunlar kızılın düşmanları gibidir. Mora çalan kızıllar bakım açısından daha avantajlıdır.

,

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası