Kızıl Saç Renkleri için Makyaj Teknikleri

Kızıl Saç Renkleri kimilerine çekici gelirken, kimi bayanlarımız ise kızıl saç rengi kullanmaktan kaçınmaktadır. Bu kaçma sebebi kesinlikle korkmaktır. Çünkü kızıl saç rengi ile nasıl makyaj yapılır? Ten rengine uygunmudur? Ne tür kıyafetler tercih edilmelidir? Nasıl bakım uygulanmalıdır? gibi sorular ile kendini muhatap etmektedir. Şimdi kısa kısa bu özelliklerden bahsedeceğiz. İlk öncelikle kızıl saçın yuaz mı yoksa kış mı kullanacağız buna karar vermeliyiz. Genellikle kızıllar yaz aylarında daha sıklıkla kullanılmaktadır ve parlayan güneş ardında da kızıl ateşi gibi parlamaktadırlar.

Kızıl saç rengi modelleri Kızıl Saç Renkleri

Kimler Kullanabilir?

Kızıl saç doğru kızıl seçildiğinde herkese yakışmaktadır. Fakat tercih çok önemlidir. Sonbahar ve ilkbaharda seçilecek kızıllar içinde sarı pigmentler bulunan kızıllar tercih edilmelidir. Bunlar doğal kızıllardır hatta bunlara irlanda kızılıda denilmektedir. Bunlar genelde hafif çilleri olan bayanlara daha çok yakışmaktadır. Ten rengine göre sıcak kızıllar veya soğuk kızıllar tercih edilmelidir. Beyaz ten rengine sahip bayanlar için daha uygun olmakla birlikte güneşte kızıl saç rengi açtığı için bakıra daha çok döner bunu da hanımlarımız dikkate alırsa daha doğru bir karar verebilmektedirler. Ten rengi açık olan bayanlar tereddüt etmeden boyatabilirler. Şimdi gelelim saçlarımızı kızıla boyatmaya. Saçları kızıla çevirirken pigmentleme yapılmaktadır. Bu yüzden ilk kez boyatıyorsanız bir kuaförde boyatmalısınız. Küllü bir saç rengine sahip iseniz morumsu bir kızıl tercih ederseniz evde de tutturabilirsiniz. Fakat bakır tarzı bir renk tercih edecekseniz mutlaka kuaföre gitmelisiniz.

  Kızıl Saç Renkleri için uygun Ruj Renkleri hangileridir?

Kızıl saçlar için pembe tonları Kullanmamalısınız. Şeftali tonları, turuncu tonları, bakır tonları, kahve tonları, mercan tonları kullanılabilir. Bunun seçimini yaparken göz makyajınızı baz almalısınız. Gece farklı, gündüz farklı ruj daha uygundur. Eğer ince dudaklı iseniz açık renk ruj tercih etmelisiniz. Koyu renkli rujlar dudağı daha ince görünür. Rujun üzerine parlatıcı sürerseniz dudaklarınız daha dolgun duracaktır.

Gündüz makyajı yapacaksanız şeftali tonları tercih edilmelidir. Esmer iseniz daha koyu tercihlerde bulunmalısınız. Açık tenli iseniz açık tenli ruju tercih etmelisiniz. Hatta ruj sürmeden parlatıcı bile işinizi görebilecektir.

Kızıl Saçlar için Allık Tonları Nelerdir?

Saçlarınızın rengine uyum sağlamak için kiremit tonları, şeftali tonları, mercan tonlarında allık tercih edilmelidir. Fakat bunda püf noktası yüz şeklinize göre allık sürülmelidir. Yüzünüz eğer ince ve uzun ise allık sürme şekli yatay olmalıdır. Eğer oval veya yuvarlak bir yüz şekliniz var ise allık sürme şekliniz yukarı aşağı doğru olacaktır. Eğer esmer iseniz mercan ve bronz tenli allık kullanmalısınız.

Kızıl Saçlar için Uygun Far Renkleri

Kızıl saçlılarda makyaj renkleri çok önemlidir bu yüzden daha dikkatli davranmaktadır. En uygun renkler turuncu, yeşil, kahve tonları, bakır tonlarıda sizin için idealdir. Açık rengi bir bayan iseniz göz kapağınıza aydınlık bir renk uygulamalısınız. İlgi çekici bir renk istiyorsanız turuncu renkleride mutlaka uygulayın. İki rengi kaynaştırarak kullanabilirsiniz. Mesela turuncu rengi sürdürten sonra kahve tonları ile gölgelendirme yapınız. Saç renkleri niz sıcak tonlarda olduğundan kırmızı renklerini tercih etmelisiniz. Eğer esmer iseniz mutlaka açık tonlarda far kullanınız. Altın serisinden başlayan ve kahve serisine kadar giden farların arasındaki renk tonlarını tercih ediniz.

Kızıl Saçlılar için Fondöten Kullanımı ?

Kızıl saçlılar fondöten sürerken en dikkat etmesi gereken nokta pembe renklerden kaçınmasıdır. Eğer açık tenli iseniz ten renginize yakın bir fondöten kullanmalısınız. Bizim uzmanımız içerisinde sarı bazlar olan fondöten kullanılmasını önermektedir. Uygulama alından başlayarak bütün yüze aşağı doğru uygulanmalıdır. Sarı bazlı fondöten kullandığımızda saçı biraz daha arka plana atarak yüzü ön plana çıkarırız.

Hangi Renk Rimel Seçilmelidir?

Kızıl saçlara sahip iseniz kahverengi rimelleri tercih etmelisiniz. Fakat göz alıcı olmak istiyorsanız siyah rimel kullanabilirsiniz. Fakat ille de  renkli rimel istiyorsanız yeşil renkleri tercih edilmesi gerekir. Fakat rimel tercih ederken dolgunlaştırıcı, veya kirpiklerinizi daha uzun gösteren rimel çeşitleri bulunmaktadır. Bunu kirpik şeklinize göre tercih etmelisiniz.

Kızıllarda Göz Kalemi Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Öncelikli olarak kahve tonları ve yeşil tonları en doğru kalem renkleridir. Kahve ve yeşil tonları yaptığımız makyaja göre değişiklik gösterecektir. Eğer gözleriniz yeşil veya ela ise yeşil tonları kalem tercih etmelisiniz. Kızıl saç rengine sahip olduğunuz için mutlaka siyah kalemden kaçınmalısınız. Siyah daha sizi daha sert göstermektedir. Gözleriniz küçük ise göz kapaklarında ince hat kalem çekmelisiniz. Eğer göz kapağının içerisine sürerek gözleri büyük göstermek gibi bir istediğiniz var ise açık renkli kalemleri tercih etmelisiniz. Zaten gözleriniz büyük ise her türlü göz kalemi size yakışacaktır.

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. şükran dedi ki:

    saç renkler şahane

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası