Kestane Saç Renkleri

Kestane saç rengi, sonbahar ve kış mevsimi renkleri arasında en baş sırada bulunur. Bu sezon moda kestaneler canlı olanlar ve kızıl kestane tonları. Canlı kestane tonları açık tenli, buğday tenli, bronz tenli bayanlarda hoş durabilir. Fakat kızıl kestane tonu için mutlaka açık bir tene sahip olmanız gereklidir. Kahve kestane tonları doğal parlaklıkta olan bir renk olduğu için bukleli, hacimli ve dalgalı olması durumunda doğal, şık ve modern bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.  Ayrıca dalgalı modellerin en çok kendini gösterdiği saç rengi kestane tonlarıdır. Mesela bazı modeller vardır sadece bazı renkler ile göz alıcı olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de at kuyruğu modelleri dir. En çok uyum sağladığı renk tonu kahve kestane dir

kestane saç rengikestane rengi tonları

Kızıl Kestane Saç Rengi 

Kızıl kestanelerin derin tonu bu sezon inanılmaz popülerdir. Bu renk tonu cilt tonunu adeta okşar. Açık bir cilt tonu ile bir bütün olur ve saç modeli kendini daha iyi ifade eder. Rengin parlak ve canlı olması ten renginizi ve yüz güzelliğinizi ortaya çıkarır. Uzmanlar bu tür saç renkleri ile pastel tonları ve pembe tonları makyaj tercihlerin değerlendirilmesini öngörmektedir. Bu şekilde kestane tonları sonbahar ile oldukça uyumlu olduğu gibi çekiciliğini de ön planda tutmaktadır. Eğer ten renginiz açık değilse kestane kızıl yerine daha doğal kestaneleri tercih etmeniz gerekmektedir.

kestane kızıl

 Sonbahar ve Kış Tonları

Bu mevsimlerde normal cilt tonunuzda ışık var ise sessiz kahve tonlarını denemelisiniz. Normal ciltteki ışık yüzü geliştirir ve aydınlatır. Kahve tonu ile mükemmel bir birliktelik oluşturur. Kahvenize sarılık ve kül tonu eklendiğinde sessizlik bozulur soğuk bir ton ortaya çıkar. Yüzünüzü daha solgun ve soluk göstermektedir. Bu yüzden iyi analiz ederek saç rengini seçmelisiniz. Ten renginiz çok açık ise kırmızılı tonlar tercih edilir. Bu mevsim için ideal ton da kestane kızıl olarak öngörülür. Espresso tonları, baharatlı tonlar da kış sezonu için ideal olarak görülmektedir.

koyu kestane tonları  kestane saç rengi

Kestane Saçlara Uygun Saç Modelleri 

Bu tonlarda şık düz, dalgalı ve at kuyruğu stiller daha iyi gider. Şık düz saçlarda kahve tonları daha parlak daha canlı görünmektedir. Bu hem doğal olmanızı hemde yüz güzelliğinizin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Dalgalar ile kestaneler havalı bir görünüm verir. Saçlar hacimli, bakımlı görünmektedir. Nemli dalgalı saçlar kestane tonlarını daha belirginleştirir. Parlak ve canlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır.  At kuyruğu modelleri ile saçlar daha doğal, daha canlı olur. Kestane tonları ortaya çıkar ve muhteşem canlı saçlar ile göz kamaştırırsınız.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası