Kahve Tonları Saç Renkleri

Kahve tonları, çok çeşitliliği olan renklerdir. Bir çok bayanın kullandığı ve bir çok ten rengine uyum sağlayan saç renkleri arasında en başta yer almaktadır. Zengin tonları ile cilt renginin açıklığına ve koyuluğuna bağlı olarak yüz hatlarını ortaya çıkarmakta oldukça başarılıdır. Tek renk veya gölge, röfle gibi karışımlarla saçlarınıza mükemmel bir görüntü vermekte oldukça başarılıdır. Esmer renk kombinasyonlarının geniş bir çeşitliliği vardır. Derin kahveler, Çikolata kahveler, bakır kahveler, karamel kahveler bu sezonun renkleridir. Kahverengi saç renkleri bakımı açısından da uygun bir renktir. Bakımı zor değil ve kusurları örtmesini bilir. Kırıklar, matlık, cansızlık fazlaca belli olmaz.

ceviz kahve tonları  Koyu Cikolata kahve
Ceviz Kahve Tonları                 Koyu Çikolata Rengi

Kahve Tonları Kimlere Yakışır?

Herkese göre bir kahve rengi vardır. Bu demektir ki kahve tonu bir çok ten rengine ve saç tipine uygundur. Buğday tenliler ve bronz tenliler için daha doğal kahvelerin uygun olduğunu söyleyebiliriz. Koyu kahveler açık ten renkliler için daha uygundur. Kumral tonları ise buğday tenliler için tercih edilebilir. Röfle ve gölge gibi renkleri bütün cilt tipleri kullanabilir. Karamel kahve ve bakır kahve tonlarını ise daha çok beyaz tenli bayanlarımız kullanabilir. Koyu bir tene sahip iseniz çikolata kahve kullanabilirsiniz veya buna yakın kahverengi tonları yine sizin için uygundur.

karamel kahve  bakir-kahve-tonlari
Karamel Kahve                            Bakır Kahve Tonları

Kahverengi Saçları Korumanın Yolları

Eğer saçlarınıza evde saç boyama uygulaması yapıyorsanız kahve tonlarını mahafaza etmeniz zordur. Genelde turuncumsu renkler ortaya çıkabilir. İşte bunun için bazı püf noktaları vardır. Saçlarınız düz kesilmiş ve aynı boyda ise koyu kahveleri tercih ediniz. Eğer katlı bir kesim tercih etmişseniz o zaman saç uçlarınız daha açık kahve olmalıdır. Böylelikle boyadaki dalgalandırma saç renginizi belirginleştirir. Saçlarınıza parlaklık veren spreyler yerine parlaklık ve canlılık katan saç serumları kullanın. Bu şekilde kahve tonunuzu korumuş olursunuz.

kumral-tonlari koyu-kahve-tonlari
Kumral Tonları                           Koyu Kahve Tonları

Kahve Tonları için Makyaj Sırları

Kahvelere en uygun makyaj seçeneklerinde rimel olarak siyah tercih edilmelidir. Eğer koyu kahveler tercih edildiyse koyu renkli kirpik seçilmelidir. Göz makyajınızı göz renginize göre uygulayın. Kahve saçlar için göz makyajı rengi pek önem arz etmezler. Eğer cildinizi saçlarınız soluk gösteriyor ise cildinizi renklendirecek fönteren ve pudra kullanılmalıdır. Kahve tonlarını makyajsız da kullanabilirsiniz. Masum bir renk olan kahveler yeri geldiği zaman cazibeli bir renk olma özelliğinide taşımaktadır.

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. sema dedi ki:

    merhaba

    alt resimde kumral tonlerı ve koyukahve tonlar resimleri var o her iki resimdeki renkler hangileridir marka ve numarasını verebilirmisniz

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası