Kahve Saç Boyası Renkleri

Kahve Saç boyası renkleri en çok kullanılan saç boyasıdır. Sarı gibi görünse de kahve tonları daha fazla kullanılmaktadır. Kahve tonları saçları parlak ve bakımlı göstermektedir. Fakat koyu tonları tercih ettiğinizde tıpkı siyah renk gibi dönmesi çok zor oluyor. Bu yüzden ten rengine uygun en doğru kahveyi tercih edin. Kahvelerin seçenekleri çok fazla. Açık tenli de olsanız koyu tenli de mutlaka size göre bir kahve saç rengi var. Kahve tonlarından bir kaçı Karamel kahve, kızıl kahve, çikolata, kahve kumral, kestane renkleri, fındık kabuğu, kumral, kül kahveler başlıcalarıdır. Bunlarda içerisinde kışkırtıcı kahveler, espresso, cafe latte, kadife kahve gibi tonlara ayrılmaktadır.

kızıl kahve tonları kahve tonları saç rengi

Kahve Tonlarında Saç Renkleri Boyaları

Kahve tonlarının hepsini örnek vermemiz mümkün değil sizlere bir kaçı hakkında pratik bir bilgi sunacağız. Wella Koleston saç boyası 4,77 kadife kahve, 5,37 kışkırtıcı kahveler, 7 serisi ışıltılı kahveler, 6,7 çikolata kahve, 3,4 ve 5,4 açık ve koyu kestane tonları, 7,3 fındık kabuğu tonları gibi çeşitleri vardır. Daha bir çok çeşiti olmasına rağmen buraya hepsini yazamıyoruz. Bu numaralardan istediğiniz renge bakın ona göre renk kartelasın da arama yapın. Daha farklı daha güzel kahve saç renkleri bulabilirsiniz.

Loreal saç boyası renkleri, Casting Creme serisinde en çok tutulan saç rengi tonu 634 bal kahve olarak göze çarpmaktadır. 623 Caffe Latte, 630 çikolata karamel tonları en favorileridir. Loreal kahve tonlarında oldukça zengin ve en beğenilen saç boyalarını sunmaktadır.

Karamel Kahve Saç Renkleri Kahve Tonları
Karamel Kahve                        Kestane Şekeri Tonları

 

Loreal Casting Creme serisine devam edelim. 500 açık kestane, 415 kestane şekeri, 600 koyu kumral, 323 bitter çikolata, 300 koyu kestane gibi saç boyaları ile oldukça iddialılar. Loreal Saç renkleri kataloğundan verdiğimiz renk numaralarına göre beğendiğiniz rengin farklı tonlarını da bulabilirsiniz.
Loreal Recital Prefence serisinde de bir çok hoş kahve tonları bulunmaktadır. Bu seri de daha çok dore renkler ve küllü renkler bulunur. 4,15 küllü akaju kestane rengini incelemenizi öneririm. 6,35 havana ambre tonları da oldukça hoş bir renk tonudur.  Palette’nin ise en çok kullanılan ışıltılı kahve serisi saç boyalarıdır.

ışıltılı Kahveler Çikolata Kahve Saç Renkleri
ışıltılı Kahveler                      Bitter Çikolata Renkleri

Hangi Ten Renkleri Uygundur?

Eğer beyaz tenli iseniz; açık kahveler, koyu çikolatalı tonlar, bal kahveler, kızıl kahveler sizler için uygundur. Beyaz tenlilere kızıl yansımalı kahveler oldukça şık olacağı gibi koyu kahveler, koyu kestaneler de çok hoş görünüm vermektedir.

Buğday veya Bronz bir tene sahip iseniz; doğal kahveleri, kestaneleri, orta kahve tonlarını tercih etmelisiniz. Bal kahveler, karamel kahveler de sizler için uygun olabilir. Fakat saçlarınızı tek renge boyatmaya özen gösterin. Saçlarınızda gölgelere ve röflelere yer yok.

Koyu esmer bir ten rengine sahip iseniz; saçlarınızda sıcak tonlara yer verebilirsiniz. Bunlar karamel kahveler, sıcak kahve tonları, kumral renkler çikolatanın farklı tonları olabilir. Saçlarınızda kızıllık barındıran kahvelere yer olmadığı gibi gölge ve röfleleri çok güzel taşırsınız.

koyu Kestane Renkleri Espresso kahve

Koyu Kestane Renkleri        Espresso Saç Renkleri

Kahvelerinizi Parlak Gösterin!

İşimiz saçlarımızı kahve saç boyası renkleri ne boyamak ile bitmiyor. Birde bunların bakımı var. Eğer saçlarınız boya ise kimyasal ile saçlarınızın teması söz konusu olmuştur. Bu yüzden saçlarınızın rengini değiştirirken saçlarınıza 15 gün önceden bakım uygulayın. Mutlaka saç maskeleri tercih edin.  Saçlarınızı parlatmak için ise ilk kural dengeli beslenmektir. Saçların vitamin ve mineral eksikleri giderilmesi gerekir. Bunların dışında doğal saç maskeleri de saçlarınızın parlaması için yardımcı olacaktır. Mesela çemen tohumu, yumurta, yoğurt ve süt, zeytinyağı ile ilgili karışımlar saçlarınızın parlamasına yardımcı olur. Kimyasal olarak ise kozmetikçilerde satılan saç maskeleri ve parlaklık veren saç spreyleri var bunlarda işinizi görecektir. Fakat doğal yollar ile saçlarınızı parlatmayı denerseniz daha doğru bir karar vermiş olursunuz.

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. sema dedi ki:

  merhaba

  buğday tenliyim bana hangi kahve tonlarını önerirsiniz

 2. İdil ÇETİN dedi ki:

  benim doğal saçım koyu kahve çikolata kahve benim saçıma tutar mı ???

 3. Leyla dedi ki:

  Ben sacim loral 6 serisi boyanmiş kahve rengde yanliz ben kizili ya turuncu ya cok yeşilimsi bir yansima olmadan parlak yeni 2016 modasina uyar bir kahve toni istiyorum acik renkler solgun v yasimi buyuk gosteriyor .nasil bir reng tonu kahve toni onerirsiniz

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası