Işıltılı Sarı Saç Renkleri

Bu şık sarı saç renkleri bir birinden güzel. Işıltılı ve parlak bir yapıya sahip sarı saçlara sahip olmak ister misiniz? Cansız ve kuru saçlarla vedalaşın. Saçlarınıza bakım yaptırın ve saçlarınızın canlanmasını sağlayın. Saçlarınızda bu yaz röfle, gölge dışında ışıltılara da sahip olun. Bu yaz en çok ışıltılı ve gölgeli modeller moda olacak. Bir birinden güzel sarı tonlarını test edin ve ten renginize en uygun olanını seçin. Parlak ve canlı bir tona sahip olmasına dikkat edin. Sarışın renkler neşe ve mutluluk katar. Saçlarınızın bakımlı görüntüsü sizi daha güzel kılar.

ışıltılı sarı tonlar  Parlak sarı saç renkleri

Saçlarınıza Işık Verin!

Gölgeli saçların yerini ışıltılı saçlar aldı.  Uzman bir kuaföre giderek saçlarınıza ışık verdirin. Bu yansımalar saçınızı daha sağlıklı ve daha güzel göstermede çok başarılı olacaktır. Göz kamaştıran bir saç sahip olmak için saçlarınıza düzenli bakım yaptırın. Eğer sarı tonlarını kullanmak istiyorsanız bakımına önem vermek zorundasınız. En çok sarı tonları saç bakımı ister ve çabucak saçın hatalarını belli eder. Kırıklar, kuru saçlar, cansız saçlar sarı rengi belirginleştirmez. Parlaklıkları söner. Sarı saçlarınız boya ise mutlaka saçınızda renk koruyucu krem kullanmanız gerekir. Saç şampuanınız ise renklendirilmiş saçlara uygun olmalıdır.  Yukarıda ki örnekteki saçlara sahip olmak çok kolay fakat saçların parlaması için saç serumu kullanılmış ve renklerin korunması için renk koruyucu kullanılmıştır.

Işıklandırma Nasıl Yapılmalıdır?

Saçlarınıza vereceğiniz ışıltı veya ışık saçlarınızın bir iki ton açık veya bir iki ton koyusu olmalıdır. Bu şekilde saçlarınız daha doğal bir görünüm kazanacaktır. Ayrıca bu işlem saçlarınızın parlak olmasa bile parlak görünmesinde büyük rol oynar. Yeni saç boyama tekniklerinde, ombre, panel boyama ve dip boyama olarak bu teknikler uygulanmaktadır. Bunu kuaförünüze danışarak öğrenebilirsiniz.  Saçlarınızın diplerinden gelen parlaklık aslında saçlarınızın bir ki ton saç boyasının saçların diplerine uygulanmasından başka birşey değildir. Bu yılın modası durumunda olan ışıklı saçlar uzmanlar tarafından yapılmalıdır ve gölge, röfle gibi uygulamalardan daha çok beğenilmektedir.

Işıltılı Sarı Saç Renkleri  Işıltılı Sarı Saç Renkleri

Doğru Renk Tonunu Seçmelisiniz

Saçlarınızın sarısını doğru renk tonunu seçmelisiniz. Ten renginiz ve göz renginiz bu konuda önemli bir rol oynar. Açık tenli iseniz açık sarı tonlarını kullanabileceğiniz gibi yukarıda gördüğünüz fındık kabuğu tonları, bal tonları kullanılabilir. Eğer yeşil veya mavi göz rengine sahip iseniz altın sarısı, açık sarı tercih edilebilir.  En doğru sarıyı tercih ederek saçlarınızın vücudunuz ile bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle her saç modeli size yakışır ve güzelliğiniz için katkı sağlamış olur. Sarı uzun saçlara sahip iseniz. Dalgalı ve bukleli modelleri denemekten kaçınmayın. Dalgalı saçlar en güzel sarı renk tonu ile çekici olmaktadır.

ışıltılı Sarı Saç Renkleri  Işıltılı Sarı Tonları

Nasıl Bakım Uygulanır?

Sarı tonların bakımı çok önemlidir. Saçlarınızı yumuşaklık kazandıran, parlaklık veren ve saçlarınızdaki rengin korunması için bazı ürünler kullanmanız gerekir. Bunlardan başlıcaları ;

1- Renk koruyucu Şampuan, krem ve renk koruyucu krem
2- Yüksek ısıdan koruyan saç kremleri ( güneş ışıkları, klima )
3 – Yumuşaklık katan ve Parlaklık veren saç maskeleri

Renk Koruyucu Şampuanlar

Bir çok firmanın saç sampuanında boyalı saçlar için olanlardan var. Mutlaka saç renginin akmaması için boyalı saçlar için yapılan sampuanları tercih edin. Şampuan uygulamasından sonra yine saçlarınıza saç kremi kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kremde boyalı saçlar için üretilmiş olması gerekir ve mümkünse saç şampuanının markasında olsun. Daha sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz.

Saçlarınızı Güneşten Koruyun

Denize, havuza giderken veya yaz günleri aşırı güneşe çıkacaksanız saçlarınızı ısıdan koruyan ürünlerden kullanmalısınız. Nivea’nın hacim veren köpüğü saçları ısıdanda koruyabiliyor. Dove, Pantenne gibi markalarında saçları ısıdan koruyan spreyleri de kremleri de mevcut.

Yumuşaklık ve Parlaklık Katan Ürünler

İpeksi yumuşaklık herkesin hayalidir. Saçlarınıza yumuşaklık veren Wella’nın ürünler var. Saçlara yumuşaklık katarak pürüzsüz olmasını sağlıyor. Procter Gamble’nin ürünleri de saçlara mükemmel derecede parlaklık ve yumuşaklık katıyor. Saçların yumuşak ve parlak görünmesi için doğal yöntemlerde deneyebilirsiniz. Elma sirkesi, hint yağı gibi doğal ürün karışımları saçlara parlaklık verir. Yumuşak olmasını da sağlar.

,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. BAHAR dedi ki:

    YAZIYI HAZIRLAYANIN ELLERİNE SAĞLIK… !

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası