Hangi Saç Renkleri Kullanılmalı?

Evet hangi saç renkleri kullanılmalı? çok önemli bir soru bu esasında. Saç boyama  bir sanat işidir. Evde boyamak ile kuaförde uzman kişilerin boyaması çok farklı sonuçlar çıkmasına neden olur. Aynı renk boya ile evde ve kuaförde farklı renkler elde edilebilir. Kimler hangi saç renkleri’ni kullanmalı? buna karar vereceğiz. Saç rengi ten rengine göre seçilmeli ve uygulaması bir uzman veya en azından bir bilen tarafından olmalıdır. Saç yapısı azda olsa saç rengini etkileyebilmektedir. Fakat ten rengi kadar önemli değildir. Saç rengine göre kıyafet seçimi ve makyaj uygulaması mümkündür. Özellikle makyaj kullanımı en az ten rengi kadar önemlidir. Göz rengi de saç rengi seçiminde başka bir etkendir.

Altın Sarısı Saç Renkleri  Şarap Kızılı Saç Renkleri
Altın Sarısı                              Şarap Kızılı    

Pembemsi ve Beyaz Tenliler için Saç Renkleri           

Pembemsi,açık pembeye dönük, hafif kırmızılık olan tenliler için doğru renk kızılın koyu tonlarıdır. Bunlardan şarap kızılı, kahve kızıl en uygun olan renklerdir. Sizin alternatif renginiz kahve tonlarıdır. içerisinde kırmızılık olan kahve saç boyalarını tercih edebilirsiniz. Kestane tonları da sizin için uygun bir adımdır.

Beyaz tenliler için ise en uygun renk tabiki sarı saç renkleri olarak bilinir. Altın sarısı, light sarı, dore sarı, bal tonları, ballı bisküvi renkleri idealleriniz içindedir. Bir çok alternatifiniz olduğundan zengin bir ten rengi kullanıyorsunuz alternatif kızıl tonları uygundur. Kızılın tüm renkleri sizin için uygun olan saç boyalarıdır. Farklı olarak gece mavisi tonları barındıran siyah saçları deneyebilirsiniz.

Kumral Saç Renkleri Çikolata Kahve Tonları
Kumral Tonları                    Çikolata Kahve Tonları

Açık Tenliler ve Buğday Tenliler

Açık tenliler için çikolata kahve tonları tam isabetli bir karardır.  Kahvenin sıcak tonlarını kullanmanız ten renginizi canlandırır. Donuk ve ışıltılı kahvelerden uzak durmayı tercih edin. Saçlarınıza bal tonları da uygulayabilirsiniz oda sıcak saç renkleri arasındadır.

Buğday tenliler ise kumral saç renkleri doğru bir adımdır. Küllü kumral bunun en isabetli kararıdır. Bunların dışında kestane, kahve tonları, ballı bisküvi renkleri sizler için uygun bir seçimdir. Göz renginiz açık ise bakır çikolata filanda denenebilir. Bu örnekleri veriyoruz fakat kendi saç renginiz bu saç renkleri için önemlidir. Bazen saç renginize göre silme işlemi veya ön boyama ve pigmentasyon işlemi yapmak gerekebilir.

Kestane saç renkleri   Bal Köpüğü
Kestane Saç Renkleri             Bal Köpüğü Tonları

Bronz ve Esmer Tenliler için Saç Renkleri Seçenekleri

Bronz tenlilereuygun bir ton bal köpüğü saç renkleri dir. Fakat kestane de en az bal köpüğü kadar isabetli bir karardır. Bakır çikolata kahvelerde sizler için uygundur. Kahve nin bir çok tonunu kullanmanız mümkündür. Daha çok doğal tonları tercih etmenizi tavsiye ederim.

Esmer Tenliler için bal köpüğü, bakır kahve tonları, sarının koyu tonları ve kahvenin koyu tonları tercih edilebilir. Sizler için çikolata tonları hüsrandır. Açık tonlardan da uzak durmalısınız. Makyaj ile ten renginizi biraz kırmızıya dönderme imkanınız bulunmaktadır. Buna uygun saç renkleri tercih etmeniz doğrudur.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası