Güncel Kızıl Saç Renkleri Modası

Güncel kızıl tonları saç renkleri için sizlere farklı tonlar sunacağım. Bu sezon zencefil, bakır ve doğal görünümlü kızıl tonlarında bir ağırlık mevcut. Kızıl renklerde kırmızı ateşli tonları her zaman daha kadınsı bir görünüm verir. Bu yüzden ne kadar cesur, ne kadar ten renginiz uyumlu ise o kadar kırmızı tonlarını kullanın. Parlak kızıl tonları modern bir dokunuş ile göz kamaştırıcı olabilir. Eflatun, bordo, ateş kırmızısı gibi renkler barındıran kızıllar soluk ve beyaz tenli bayanlar için 2014 yılının en favorilerinden olacaktır. Eğer daha sıcak  tonlarda ten rengine sahip iseniz daha mat, daha açık kızıllar tercih edilmelidir. Soluk tonlarının kullandığı kırmızılık ne kadar ateşli olursa ten renginin solukluğunu o kadar alacaktır. Bu kategoriye dahil edilebilir çilek, mandalina veya kızıl kumrallar da alternatif renk tonu olarak bulunur.

dark kızıl saç renkleri şarap kızıl tonları

Dark Kızıl Saç Renkleri – Şarap Kızılı Tonları 

Koyu kızıllarda en favori ton şarap kızılları ve dark kızıllardır. Daha çok bronzlaşmış cilt tonu, esmere yakın cilt tonları için kullanılır. Koyu buğdaylarda dark kızılları kullanabilir. Doğal saç rengi koyu kahve veya siyah olanlarda bu renkler daha iyi kendini gösterir. Koyu kirazlarda siyah gölgeler ile dark kızıla dönüştürülür. Bu tarz tonları bir profesyonel tarafından yapmanız doğru bir karardır. Fakat ille de ben evde yapacağım diyorsanız koyu bir kızıl ile saçları bir hafta önceden boyamanız gerekir. Daha sonra da saçlarınıza gölgeler atarak dark kızıl tonunu yakalayabilirsiniz. Evde yaptığınız boyalarda kutu üzerini okuyarak alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Saç boyama işlemi bittikten sonra saçlarınızı ılık su ve boyalı saçlar için olan bir şampuan ile yıkayıp durulamanız gerekmektedir.

mandalina-kızılları turuncu kızıl saç renkleri

Turuncu Kızıl Tonları – Mandalina Kızılları 

Eğer sofistik bir renk tonu istiyorsanız mandalina kızılları tam size göre. Bir diğer adı turuncu kızıllar diye geçen bu tonları donuk ve soluk ten rengine sahip olan bayanlar için mükemmel bir tercih sebebidir. Ten renginizin soğukluğunu turuncu kızıllar rahatlıkla alır ve sıcak bir görüntü verir. Ayrıca bu tarz saç boyaları sizin olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlamaktadır.Gizem katması da diğer bir artı özelliğidir. Kızıl turuncunun diğer alternatifi kızıl menekşe tonları saçınıza hem parlak hem de bakımlı bir görünüm kazandırır. Hollywood’un bir çok yıldızında turuncu kızıl tonlarında saç rengi mevcuttur. Bunları da inceleyerek saçlarda nasıl duracağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

doğal parlak kızıl tonları turuncu kızıl tonları

Hangi Saç Boyalarını Tercih Etmeniz Gerekir?

Eğer parlak ve kızıl gölgeli renkler tercih edecekseniz, bakır gibi dark kızıl gibi tonlar da saç boyası çok önemlidir. Garnier , Loreal gibi firmaların bu tonlara yakın saç boyası bulunmaktadır. Yoğun Dark Auburn Loreal’in Feria çok kalıcı saç renkleri mevcuttur. 8 Haftaya kadar kalıcılık parlak, ve canlı pigmentleri koruduğunu bilmenizi isterim. Garnier’in Nutrisse besleyici saç boyaları piyasada oldukça tutulmaktadır.

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. iskenderun haber dedi ki:

    güzel saç renkleri ve sizin eşsiz anlatımınız sayesinde çok kaliteli bir paylaşım olmuş.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası