Gençler için En iyi Saç Renkleri

Gençlik yıllarında kızlarımız güzelliğine düşkün olmaktadır. Yaz ayında genç kızlarımızın modasına uygun saç renkleri sizler için araştırdık. Saç boyama bir sanattır ve gençlerimiz tecrübesiz oldukları için kuaförleri tercih etmelidirler. Fakat kendinize güveniyorsanız evde saçlarınızı boyamak çok zor değildir. Hatta şimdi piyasa da adı duyulan iki firma köpük boyası çıkardı. Şişeyi sallıyorsun ve şampuan sürer gibi saçlara uyguluyorsun bir saat bekledikten sonra saçlarınızı duruluyorsunuz ve saçlarınız bam başka bir renge dönüşüyor. Ombre, all-over gibi farklı saç boyama teknikleri de mevcuttur. Bu sezon en çok konuşulan renklerden bir derleme yaparak sizlere sunmak istiyoruz. Umarım beğendiğiniz rengi bulabilirsiniz.
yaz-icin-sari-sac-renkleri genclere-sari-sac-renkleri

Açık Sarı Saç Renkleri

Yumuşak bir saç rengi, açık sarı çekici ve açık tenliler için süper bir renk tonu. Genellikle açık tenli ve renkli gözlere sahip kızlarımız için önerilmektedir. En iyi saç modelleri ise düz, dalgalı kombinasyonlar için uygundur. Eğer saçlarınızı gölgelendirmek isterseniz mutlaka saçlarınıza hafif dalgalar verin. Bu boyama tekniği renk engelleme olarak bilinir. Yumuşak açık sarı saç rengi üzerine tereyağ sarısı  gölgeler saçları adeta farklı havaya sokmuş.

karamel-sari-renkleri sogan-kabugu-rengi

Bakır Sarı – Karamel Saç Renkleri

Yukarıda ki örnekler adeta karamel saç renkleri için iyi bir örnektir. Bakır sarı karışımı bu renk tonu alımlı genç kızlarımız için idealdir. Avrupa’da çilek sarısı denilen bu renk tonu en çok kullanılan saç boyama tekniğidir. Çok boyutlu bir renk olması ve stratejik vurguları ile dikkat çeker. Saç uçlarına dikkat çekmek saçın ne kadar güzel göründüğüne örnektir. Sıcak bir saç renkleri içine giren karamel, bakır sarı veya benzeri çilek sarısı rengi şeftali veya krem cilt rengine sahip bayanlar için ideal bir saç boyasıdır. Saç tipi olarak ince, orta kalın tenli olması pek önemli değildir. Dalgalı, düz ve kıvırcık saç içinde kullanılabilir. Gölgelendirme tekniği ile saçın rengini taze tutmanızı önermekteyiz.

bal gölgeler  kahve kızıl

Bal Tonlarında Gölgeler ve Kahve Kızıl Saç Renkleri

Kahve kızıl saç rengi tonları en çok esmerler tarafından kullanılmış olsa da açık tenli kızlarımızın kullanmasına engel değildir. Bu sezon en çok konuşulan saç renkleri arasında gösterilen kahve kızıl oldukça hoş bir görünüm kazandırır. Bu rengi kahve mor kızıl mor gibi de kullanabileceğiniz gibi saç uçlarının ve taç bölgesinin renk engelleme tekniği ile saç boyanırsa büyüleyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Diğer örneğimiz Kahve – Bal tonları gölgeler. Bu renk tonu ombre saç boyama tekniği içinde ideal olmaktadır. Altın sarısı ve bal saç rengi kahve ile çok uyumlu ve gölge için en ideal renklerdendir. Bu sezon en çok kullanılan saç renkleri arasında gelir. İlgi çekici ve farklı olmak isteyenler için önerilir. Çok yönlü bir cilt rengine sahiptir. Hemen hemen her cilt rengi tonu ile kullanılabilir. İpucu olarak saç uçlarınıza renk açma denemeniz tavsiye edilir.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası