Fındık Kabuğu ve Kızıl Tonu Kesimleri

Rengine Göre Saç Modelleri

Bugün saç kesimleri üzerinden gideceğiz. Hangi model için hangi renk daha uygun birlikte inceleyeceğiz. Sonbahar renklerinin ağırlığını basacak bu makalemizi sıkılmadan okuyun ve modelleri inceleyin. Bazı saç renkleri modeller ile öyle bir kaynaşır ki kendini o zaman gösterir.

Aynı renk başka model ile kendini göstermez ve sönük kalır. Bu yüzden size kesimler üzerinden gitmek istedim. Saç modeli seçmek çok meşakkatlidir. Önce kendinizi iyi analiz etmeniz gerekir. Yüz tipiniz, çene yapınız, saç tipiniz çok önemlidir. Önce modelinizi sonra renginizi tercih etmeniz doğru bir harekettir.

Fındık kabuğu ve Kumral tabanı üzerine uygulanan kızıl balyaj stilleri bu sonbaharın en popüler olanlarıdır. Bu yüzden bu örneğimizi sizlere sunmak istedim. Saç modellerinde ise, Kısa ve orta boylarda saçlar sonbahar ve kış mevsimi için en ideal saç kesimleridir.

 

kisa-kumral-kizil-1 kisa-kumral-kizil-2

kisa-kumral-kizil-3 kısa kumral kızıl

Kısa Modellerde Kumral Kızıl Tonları 

Derin bir kumral üzerine kızıllar atılmış oldukça şık bir model ortaya çıkmış. Yüz şekilleri ince olanlar için çene hizasına kadar kesilen bir bob modeli görüyoruz. Arkaların kısa kesildiği önlerin daha uzun olduğu, asimetrik ve sivri uçlu bir model ile çenenizi yumuşatabilirsiniz. Bu yüz çerçeveleme modeli yüzünüzün büyüklüğünden şikayet ediyorsanız bu konuda da size çok yardımcı olacaktır. Son moda ve güzellik trendlerinde en çok uygulanan saç renkleri arasında popüler olan kumral üzerine atılan kızıl röfle veya balyaj modelleri bu sene çok popüler.

Kızılların kattığı derinlik saçlarınızın parlak ve çekici görünmesini sağladığı için daha etkileyici bir bayan olacaksınız. Eğer gözleriniz renkli ile bu saç modeli ile gözlerinizi belirginleştirir ve kızıl kumral karışımı renk ile onları daha açarsınız. Ten renginiz açık veya orta koyulukta olabilir. Bu hiç sıkıntı olmaz. Çift renkli saçların geneli için bu geçerlidir.

findik-kabugu-1 findik-kabugu-3

findik-kabugu-4

 

Fındık Kabuğu Rengi ile Etkileyici Olun

Sarı saç renkleri üzerine uygulanan fındık kabuğu bu rengi almış. Fındık kabuğunun bir ton açığı meydana çıkmış. Çokta güzel olmuş. Saçların uçlarında kullanılan maşa saçlara hacim katmış ve çok güzel bir trend yaratılmış. Sönük bir saç fındık kabuğunun cazibesi ile ne kadar alımlı ve havalı olmuş. Açık tenliler ve uzun yüzler için çok uygun bir model olmuş. Saçların orta boylarda olması hacim açısından önem arz etmektedir. Eğer kısa saçlarda bu renk tonunu tercih ederseniz pixie bir kesim uygulamanız gerekir. Eğer orta boylarda bir saçlara sahip iseniz bunun için ise saçlara maşa uygulanarak sık dalgalı bir şekil vermeniz doğru bir işlem olacaktır.

Eğer saçlarınız uzun ise at kuyruğu veya örgü stili bunun için en doğru adımdır. Fındık kabuğu 2024 yılı için en çok tercih edilen renklerdendir. Sonbahar trendleri açısından kumral, fındık kabuğu, kızıl tonu en popüler olanlardandır.  Saç renginize göre makyaj stiliniz de önemlidir. Fındık kabuğu için sade makyajlar doğru tercihlerdir. Özellikle pastel tonlarıtercih edilmelidir.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası