Fındık Kabuğu Renkleri

Son zamanların adını sıkça duyduğumuz “Fındık Kabuğu Saç Renkleri” oldukça doğal bir renk tonu olarak göze çarpıyor. Üstelik bu renkler fazlaca bir ten rengi ayırımı yapmıyor. Sadece çok koyu tenler için biraz sönük kaldığını söyleyebiliriz. Fındık kabuğu tonları parlak, doğal ve hoş bir görünüm kazandırıyor. Saçlarınız da dört mevsimde uygulayabileceğiniz saç boyası olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınıza boya uygulamadan önce saçlarınızının bir ön bakıma ihtiyacı vardır. Çünkü kimyasalların saçlarınıza teması zararlıdır. Daha önce de saçlarınızda boya var ise bir takım bitkilerle saçlarınıza doğal bakım uygulamanız önemli bir etkendir. Bitkisel çözümlerle saçlarınızın güçlenmesini ve daha sağlıklı olmasını sağlayın.

fındık kabuğu saç rengifındık kabuğu saç rengi

Fındık Kabuğu Saç Boyası

Fındık kabuğunun bir kaç tonu bulunmaktadır. Açık ve koyu olarak değil de firma firma bir iki ton oynayabilir. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Saçlarınıza uyguladığınız Koleston, palette saç boyalarının kutusunun üzerindeki resmin bir ton daha koyusunu yakalarsınız. Loreal tam rengini yakalayabilir. Garnierin ise fındık kabuğu tavsiye etmiyorum. Kutu üzerinde sarıya benzer bir renk mevcut. Saçlarınıza fındık kabuğu saç rengi uygulamadan önce iyi düşünmelisiniz. Zira karamel, beğendiğiniz bir sarı tonları ile karıştırdığınızda farklı hoş saç boyası renklerine kavuşabilirsiniz. Tabi iki renk saç boyasını evde karıştırmak biraz riskli olabilir. Bu yüzden kuaförünüze danışmak biraz daha mantıklı geliyor. İlk uygulamayı kuaförünüzde yaparsınız ondan sonra evde daha düşük maliyetlerle kendi saçınızı kendiniz boyarsınız. Birde saçlarınızın koyu olması bu rengi tam olarak tutturamıyacağınız anlamına gelir. Bu yüzden koyu renkli saçlar öncelikle saçlarında renk açıcı kullanmaları daha doğru bir karardır.

fındık kabuğu saç rengi fındık kabuğu saç rengi

Fındık Kabuğu Kimlere Yakışmaktadır?

Aslında sadece koyu tenli bayanlarımıza pek uygun değildir. Diğer cilt tipleri pek çok önemli değildir. Hemen hemen hepsi ile uyum sağlar ve bütünleşir. Sadece koyu tenlilerde çok sönük ve etkisizdir. Parlaklığını modernliğini göstermesi açısından açık tenli bayanlarımız daha sıklıkla tercih ediyorlar. Yukarıda örnekteki resimleride gördüğünüzde daha iyi karar verirsiniz. Örneklerde, beyaz, buğday ve brozn tenli bayanlar üzerinde fındık kabuğu saç rengi uygulamasını göreceksiniz. Eğer ten renginiz koyu ve fındık kabuğu size cezbettiyse saç boyasına kumral dore tonunda saç boyası karıştırarak saçlarınıza uyguladığınızda ten renginize uygun bir renk elde edersiniz.

fındık kabuğu saç renkleri fındık kabuğu saç renkleri

Doğal Rengi Nasıl Yakalarız?

Saçlarınıza fındık kabuğu boyasını uyguladığınızda doğal rengi nasıl yakalarsınız. Taban rengin açık olması bir avantajdır. Kahve tonları saçlara sahipseniz büyük ölçüde fındık kabuğunda tam rengi yakalarsınız. Diğer taraftan saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı olması çok önemlidir. Çünkü ancak bakımlı ve sağlıklı saçlarda fındık kabuğu parıltısını ve ışıltısını saçlarınıza yansıtmaktadır. Yaz mevsiminde güneşin saçlarınıza vurması ile hoş bir parıltı oluşur. Kış mevsiminde ise yüz daha çok önem planda tutulur. Buna göre saçlarınıza fındık kabuğu boyası uygulayın. Eğer göz ve yüz güzelliğinize güveniyorsanız yaz-kış bu rengi kullanabilirsiniz. Eğer makyaj yapmıyorsanız; Masum ve doğal bir renk olarak görünür. Makyaj yapıyorsanız ten renginiz ile birlikte saç renginizi de dikkate almalısınız.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası