Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Bir bayanın en zorlandığı şeylerden bir tanesi saç renkleri dir. Hangi saç rengini yaptırsam bana daha çok yakışır? Sorusu en çok sorulan soruların başındadır. Saç Rengi uzmanları aslında en çok yakışan saç rengini doğal saç renginize en yakın olan diye tanımlıyorlar. Çünkü saç rengi değiştirirken en çok dikkat etmemiz gereken cilt tonu ve göz rengi dir. Doğal saçlarımız da ten rengimize uygundur. Saçlarınızı boyarken en çok yapılan hata kendinizi daha yaşlı göstermektir. Saç renginiz sizi yapmacık göstermemelidir. Cilt renginiz ile bütünleşerek, gözleriniz ile uyum içerisinde olmalıdır. İşte o zaman daha çekici ve daha güzel olursunuz. Eğer saçlarınızı ilk kez boyatıyorsanız mutlaka bir saç renkleri uzmanına sorunuz.

Saçlarınıza Boya Seçerken Doğal Saç Renginizi Düşünün!

Doğal renginize yakın bir saç boyası tercih ederseniz sıkıntı yok. Fakat ten renginize uyumlu farklı bir saç boyası tercih ederseniz gölge modelleri ile daha doğal bir görünüm elde edeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı bir saç rengi istiyorsanız. Doğal bir şekilde parlayan, güneşin altında yansıma yapan tonları tercih etmeniz daha doğal bir görünüm kazanmanız için ilk kuraldır. Bunları yaparak cilt ile saç renginin doğal görünüm görünmediğini mutlaka kontrol ederek saçlarınıza gölge uygulaması yapın. Sarı saç üzerine, kumral veya bal köpüğü tonlarında gölgeleri seçerseniz daha doğru bir karar vermiş olursunuz. Aykırı renkler yerine aynı renk paletinde olan saç boyalarından tercihler yaparsanız doğallığı daha kolay yakalayabilirsiniz.

kızıl tonları

 

Cilt Tonunuzu Göz Önünde Bulundurun!

Bu konuda daha geniş makaleyi Bana hangi Saç rengi Yakışır? yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Saç boyası tercihlerinizde önceliği mutlaka ten rengine uyum sağlayıp sağlamadığı olmalıdır. İster kızıl seçin, isterseniz sarı, eğer ten rengine uyumsuz ise hiç beğenilmeyeceğine, dikkat çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; sarı saç rengini var sayalım. Sarı saç boyası için doğal saç renginizin açık kahve, açık kumral gibi tonlar olması gerekir. Cilt renginiz ise pembemsi veya altın sarısına yakın bir ton olabilir. Makyaj tercihleriniz de pembe tonları olmalıdır. İşte o zaman yüzünüzün güzelliği tam anlamı ile ortaya çıkabilir.
Eğer koyu bir cilt tonuna sahip iseniz sizlere önerebileceğim çikolata kahve tonları, kahve kızıl tonları olabilir. Koyu ciltler için yine koyu doğal sarı tonlarının renk paletini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda karamel kahve de size çok yakışmaktadır. Cilt renginiz çok açık ise, açık karamel, açık sarı ve kızıl sizin için doğru seçim olabilir. Bu tarz bir uyum ile yüzünüzün daha çok ön planda olacağı ve daha güzel görüneceğine emin olabilirsiniz.

Gözlerinizin Rengini Açın!
Yeşil, Ela, Mavi veya kahve gözler. Saç renginize uygun bir ton seçtiğinizde göz renginizin daha açık görünmesini sağlayabilirsiniz. Derin kahve gözlerinizi daha gizemli yapmak ister misiniz? Veya yeşil bir göz renginin daha açık görünmesini? İşte kızıl saçlar, orta ve koyu sarışın tonları, kestane tonları göz renklerinizi daha açık gösterir. Kızıl tonları, karamel kahve, küllü sarıdan uzak durmalıdır. Bunlar göz renginizi daha koyu göstermektedir.

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. leyla dedi ki:

  sacıma cok fazla yorum alıyurm renk değştir dıye resımlerımız yolayıp sızın tavsıye etığınz rengı uygulasak güzel olmaz mı ??

 2. melek dedi ki:

  Benim saç rengim patlıcan moru ve göz rengim kahve,saçımda beyazlar çıkmaya başladı,ben hangi renge boyamalıyım….

 3. tuba dedi ki:

  merhaba ben sacımın kullak hizasına kadar mavi siyaha boyuycam altta kalan saçlarımıda gümüş gengine nasıl olur sizce.

  1. BUSE dedi ki:

   Ten rengin önemli açıkçası gümüş rengi güzel ama ben turuncu yaptıracam. Daha doğrusu saçlarım uzun ense altımda ve bonbeli kesim çizgi gibi değilde doğal şekilde renk geçişi iste.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası