Doğal ve Bitkisel Saç Boyası

Doğal ve Bitkisel Saç Boyası

Saç boyaları genellikle kimyasaldır. Kimyasallar saçlarımıza minimum da olsa zarar vermektedir. Saç boyalarının saçlarınıza zarar vermemenizi istiyorsanız doğal saç boyalarını tercih etmelisiniz. Doğal ve bitkisel saç boyalarında renk çeşitleri diğerleri gibi fazla olmamaktadır. Bitkisel çözümler yaban mersini, mavi kantaron, çay, soğan kabuğu, çivit, kına gibi bitkilerden elde edilmektedir. Ayrıca bu bitkilerin bir çoğunun saçlarınıza bakım yaptığını da hatırlatmak isterim. Bitkisel saç boyalarında amonyak yoktur. Alerji riski sıfıra yakındır. Saçlarınızı besler. Cilde bulaşsa bile zarar vermez. A ve C vitaminleri barındırır ve saçlarınıza doğal bakım yapmış olursunuz. Hatta ve hatta saç beyazlarınızı kapatır.

Bitkisel Saç Boyaları Ne Kadar Dayanıklıdır?

24 kez saç şampuanı kullanmanıza kadar dayanabilir. Organik şampuanlar kullanmanız yararınızadır. Bitkisel çözümleri geliştirerek bir kaç aya kadar uzatmayı başaran firmalarda piyasalarda bulunmaktadır. Tabi saç boyasının fiyatı biraz daha pahalı olabilir. Saçlarınıza bakım yapmadan saçlarınızı boyamamak gerekir. Fakat bu tip boyalar ile saçlarınıza bakım yapmadan boya uygulaması yapabilirsiniz.

Kimler Uygulamalıdır?

Doğal saç boyalarını saçları zarar görmüş bayanlar tarafından tercih edilmelidir. Eğer sağlıklı saçlara sahip iseniz normal saç boyası kullanabilirsiniz. Çünkü daha çok renk seçeneklerine ve daha trend tonlara sahiptirler. Eğer sadece saç beyazlarını kapatmak istiyorsanız doğal saç boyaları kullanmalısınız. Saç renginizi çok sık değiştiriyorsanız yine bu saç boyaları sizler için uygundur. Çünkü kimyasal boyaları çok sıklıkla değiştiremezsiniz. Bitkisel saç boyasında seçenekler azdır. Bu yüzden sadece parlak saç sahibi olmak isteyenler, saçları bakımsız, sağlıksız olanlar için daha uygunudur. Fakat saçlarınız sizin için önemli ise ve saçlarınız zarar görmesin istiyorsanız yine doğal boyaları kullanmanız gerekir.

Evde de Saç Boyası Yapabilirsiniz

Karanfili, ada çayı, kına ve su karışımları ile evde kendiniz doğal saç boyası yaparak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu tür saç boyalarını saçlarınızda açık renk elde etmek için yarım, koyu renk elde etmek için 2 saate kadar tutmalısınız. Natural Colors’un ürettiği kimyasal maddelerinin bulunmadığı veya çok az bulunduğu saç boyaları da piyasada hazır satılmaktadır.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası