Çikolata Kahve Saç Renkleri ve Modelleri

Çikolata Kahve Saç Renkleri, saç boyası olarak dört ton altında incelenebilir. Sıcak çikolata kahve, Karamel çikolata kahve, Bakır çikolata kahve, kızıllık barındıran çikolata kahve olarak tanımlanmaktadır. Çikolatanın verdiği enerjiyi vermektedir. Çikolata kahve bir çok ten rengine yakışır. Çünkü farklı tonları vardır. Fakat evde kendi kendinize bu renk tonunu uygulamanız çok çok zordur. Colorscopie eğitimi almış kuaförlere danışarak saç renkleri nizi değiştirmelisiniz. Açık renk üzerine çikolata tonu uygulayacaksanız ilk önce pigmentaston işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden de evde yapmanız önerilmez. Ancak saç renginiz çikolata tonlarına yakın ise evde kolaylıkla saçlarınıza bu saç boyasını uygulayabilirsiniz. Kızıl tonlarını içerinde barındıran çikolata tonu 7,77 kahve tonları barındıran 7,75 numaralarıdır.

Çikolata Saç Renkleri Çikolata Kahve Saç Renkleri
Karamel Çikolata Renkleri           Kahve Çikolata Renkleri

Çikolata Tonlarını Kimler Kullanabilir?

Açık tenlilerde, esmer, buğday tenlilerde ve bronz tenlilerde kullanılabilir. Açık bir ten rengine sahip iseniz, gözlerinizde ela, mavi, yeşil ise bronz çikolata kahve veya sıcak çikolata saç renkleri sizler için uygundur.

Esmerler için çikolata kahve tonları uygundur. Kesinlikle bakır, kızıl, karamel çikolatalardan uzak durmalısınız.  Açık ten olarak pembe veya kırmızı tenli iseniz bakır çikolata ve karamel çikolata renkleri sizler için uygundur. Kumral bayanlar için ise en doğru renk karamel çikolata tonları ve sıcak çikolata tonlarıdır. Kumral kadınlara buğday ve bronz tenlilerde girer. Sizin bir şansınız var bir çok saç rengi size uygundur. O yüzden cesaretli olun.

Çikolata Saç Rengi Tonları Sıcak çikolata Tonları
Sıcak Çikolata Tonları                     Bakır Çikolata Tonları 

Çikolata Saç Boyası Çeşitleri

En başta Loreal serisinden Casting Creme Gloss 535 Chocolate kahve çok hoş bir renktir. Diğer yandan ise Palette firmasında 3.65 chocolate saç boyası vardır. Koleston da ise 6/7 Çikolata Kahve tonları mevcuttur. Bu firmaların saç renkleri kataloğu nu incelerseniz daha iyi fikir sahibi olursunuz. Ten renginize ve göz renginize uygun saç boyası nı tercih etmelisiniz.  Büyük firmaların hepsinde çikolata saç boyası bulunmaktadır. Fakat ilk kez boya uygulayacaksanız mutlaka bir Colorscopie uzmanı kuaföre saçlarınızı boyatmalısınız. Evde sizin yapabilmeniz için önceden deneyimli olmanız gerekir.

Sıcak Çikolata Bronz Çikolata
Sıcak Çikolata                                               Bronz Çikolata

Nasıl Bakım Uygulanır?

Saçlarınızı her yıkadığınızda saç kremi kullanmalısınız. Saç şampuanınız renk koruyucu özelliklerde olmalıdır. Yani  PH değeri düşük şampuanlar tercih edilmelidir. Diğer bir püf noktası da Şampuanının markası ne ise saç kreminizin de aynı olmasını tavsiye ederim. Saç boyası işleminden önce açıcı veya silme işlemi uyguladıysanız Loreal Paris’in saç maskelerini kullanmanızı öneririm.
Kuru ve yıpranmış saçlarınıza saç boyası yapmayın yaptırmayın. Önce saçlarınızı sağlıklı hale getirin. Saçlarınıza bakım uygulayın. En azından haftada bir gün bakım maskeleri saçlarınızın sağlığına kavuşmasına yardım edecektir. Daha sonra saçlarınıza boya işlemi yaptırın.

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. burcu dedi ki:

    karamel çikolata rengini istitiyorum ilk reismdeki

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası