Çikolata Kahve Saç Rengi Tonları

Çikolata kahverengi Saç Rengi şuan en trend renklerden bir tanesidir. Düz renk olarak göz kamaştırdığı gibi çikolata kahve tonuna uygulanan gölgeler de göz alıcı olmaktadır. Adı gibi tatlı olan bu rengi bir çok marka farklı tonlarda piyasaya sunuyor. Bizde bugün bunları inceleyelim istedik. Bazı popüler şirketler Loreal, Garnier Nutrisse çikolata kahve tonlarını çok çeşitli üretmişler. Hatta Doğala çok yakın tonlarda da saç boyası üretmişlerdir. Kahve tonlarını bir çok ten rengi ile kullanabilirsiniz. Açık ve koyu olmak üzere bir çok çikolata kahve tonu bulunduğuna göre ten rengimize uygun olanı bulmakta zorlanmayacağız. Göz rengi de ela, kahve daha uygun olduğunu da bilmenizi isterim. Çikolata kahve tonlarının püf noktası ise parlak ve canlı görünmesidir. Bu yüzden düzenli olarak saç bakımı uygulaması yapmanız gerekir.

çikolata kahve tonları

Koyu Çikolata Kahve Tonları

Koyu tonlarda çikolata kahvenin göz kamaştırması için daha canlı olması gerekiyor. Saçlarınıza haftalık canlılık veren saç maskesi uygulamanız bu sorunu aşacaktır. Parlak ve canlı koyu çikolata tonları açık tenlilerde oldukça hoş duruyor. Ayrıca renkli gözlerde dikkati üzerine çekmekte oldukça başarılı. Koyu çikolataya gölge atmak isterseniz. Altın sarısı, kumral, kahve tonlarında gölgeler atabilirsiniz. Aynı renk paletine yakın tonlar ile gölge atarsanız saçlarınız daha doğal görünecektir. Çikolata renginden vazgeçtiğinizde taban renk koyu olduğu için açık sarı, kızıl gibi tonlara saçlarınızı kesinlikle boyatmamalısınız. İlk önce açık kahve tonları ile saçlarınızı açarsınız. 3-4 hafta sonra sarı veya kullanmak istediğiniz renk tonu uygulamasını yaparsınız.

koyu-cikolata-kahve-tonlari  koyu-cikolata-rengi

Işıltılı Çikolata Kahve Tonları

Pek çok ünlünün kullandığı saç rengi tonudur. Işıltılı çikolata oldukça hoş ve çekicidir. Açık tenliler, orta tenliler ve buğday tenlilerde hoş durur. Bal tonlarında gölgeler üzerinde şık ve modern durmaktadır. Espresso ve Cafe latte gibi tonları mevcuttur. Loreal, Koleston, Garnier gibi firmaların renk paletlerinde mevcuttur. Işıklı çikolatalar saçlarınıza parlaklık verir. Eğer saçlarınız zaten bakımlı, canlı ve parlaksa mükemmel sonuçlar alırsınız. Güneş ışıltısı vurduğu zaman cam gibi parlar. Doğal parlaklık ve yumuşak bir görünüm oluşur. Kadınsılığı ön planda çıkarak bir renk tonudur. Bal tonları veya kızıl tonları ile karışımlı saç renkleri tonları bulunmaktadır.

Çikolata Renginizde Gölge ve Ombreler

Eğer esmer tenli iseniz saç renginizin ten rengini iyice kapatmaması için saçlarınıza karamel veya sarı tonları ekleme işe yarayacaktır. Mesela koyu sarı gölgeler, karamel gölgeler, kumral gölgeler uygulayabilirsiniz. Bunun dışında fark yaratmak isterseniz kızıl ombre, bal tonu ombre uygulamaları yine uygun olacaktır.

Ombre saçlar çok trend bir görüntü kazandırmaktadır. Bakımlı bir kadınsanız oldukça hoş bir görüntü verirsiniz. Özellikle bal sarısı tonlarında ombre saçları mutlaka incelemelisiniz. Saçlarınızda ombre veya gölge istemiyorsanız Karamel Çikolata tonlarını da denemek gibi bir şansınız var. Bu tarz düz renklerde oldukça çekici görünmektedir.

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

  1. kader dedi ki:

    Esmerim ama kahve ve sarı karışmı renkler istyrum lütfen yardımcı olun.

  2. hatice dedi ki:

    Merhaba ben hatice acik tenluyim bana isiltili kahve sac rengi gider mi

  3. mhmt dedi ki:

    çok güzel görünüyor

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası