Bana Hangi Saç Renkleri Yakışır?

Bana hangi saç renkleri yakışır diye soran kadınımız oldukça fazladır. Saç renkleri tipinize göre değişiklik kazanır. Yüz şeklinize, ten renginize ve göz renginize göre değişebilir. Herkes her saç rengini kullanamaz. Bu yüzden ince eleyip sık dokumak gerekir. Saç modelleri ise yüz şekillerinize ve fiziki yapınıza göre şekillendirilebilir. Şimdi konumuz renk tonları olduğu için bunu 4 gruba ayırarak inceleyeceğiz.

saç renkleri Esmer Bayanlar İçin Saç Renkleri

Eğer mat bir ten rengine sahip iseniz, solgun veya bronz bir tene sahip iseniz sizin için en uygun saç renkleri tonları arasında siyah ve koyu kestane tonlarıdır. Kızıl, sarı gibi renklerden uzak durmanız gerekmektedir.

Saç Modelleri tercihleri; Katlı kesimler, asimetrik kesimler, topuzlar sizler için en uygun saç modelleridir.  Düz saçlardan ve çok sade saçlardan mutlaka uzak durmanız gerekir. Makyaj seçeneklerini de değerlendirirken kalıcı bronzluk arayın. Asyalı bayanlar gibi ten rengi sizin için ideal görünümdür.
Kızıl saç renkleri Kızıl ve çilli Bayanlar İçin Saç Renkleri

Doğuştan kızıl saçlara sahip iseniz, beyaz tenli, çilleriniz var ise sizler için en doğru seçim canlı ve sıcak tonlar.  Kızıl saçlarınız sizler için ideal. Kestane kızılı, kumral bakır tonları, yansımalı, ışıltıltılar sizler için çok uygundur.  Kesinlikle röfle ve gölgeden uzak durun. Küllü renkleri, siyah tonları hiç bir zaman tercih etmemelisiniz.

Makyaj renginiz ise; kayısı tonları olmalı. ten rengine bej ve dore tonları uygundur. Toprak rengi ve altın rengi far kullanabilirsiniz. Akaju ve dore bej dudaklar sizleri muhteşem gösterir.

Saç modelleri tercihiniz ise, Belirgin biçimler, bukleli saçlar, Aslan yelesi tarzları sizler için çok uygun kesimlerdendir. Düz saçlardan sizlerde kaçmalısınız.

kumral saç renkleri Kumral Bayanlar İçin

Çok şanslısınız, Saç renginiz, kumral, dore sarı, kızıl sarısı, bal tonları mükemmel bir seçim olur. küllü tonlar, siyahlar, koyu kestaneler uzak durmanız gereken tonlardır. Doğal hareketli saçlar, doğal bukleler ve dalgalar muhteşemdir.

Makyaj tercihiniz, saydam tonlar da fondöten, pembe, şeftali, kayısı, açık kırmızı tonlarında ruj süperdir. Allık somon rengi, bej rengi uygundur. Açık kahve gözler, yeşil gözler de sizlerde mükemmel bir bütünlük sağlar.

sarı saç renkleri Sarışın Bayanlarımız için Renkler

Koyu kumrallar, açık sarılar sizler için biçilmiş kaftan durumundadır. Bal tonları ise uygundur. Sarı tonları üzerinden saçlarınıza renkler verin. Kullanmamanız gerekenler ise sıcak tonlardır. Kızıl vs.

Saç modelleri tercihiniz de; doğal dalgalardan yana kullanın. Sizlere mükemmel gidecektir. Kısa saçlarda size çok yakışacaktır. Bukleli saçlar, röfleler, balyajlar sizin için uygundur. Naturel tarzları tercih etmeyin.

Makyaj olarak, allık olarak pembe tonlar, ruj yine pembe tonları, kahve, framboğaz, kırmızı uygundur. Pembe, gri, mavi, yeşil farlar sizlere mükemmel yakışır. Gözler renkli olursa daha da cezbedici olmaktadır.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası