Bal Köpüğü Saç Renkleri

Bal Köpüğü Saç Renkleri etkileyici ve güzel bir tondur. Fakat direk bal köpüğüne boyamak oldukça riskli bir iştir. Bu sezon çok tutulan ve çok sık gördüğümüz bal tonları kuaförlerde boyanmalıdır. Evde kendiniz bal köpüğü yapmayı denerseniz turuncu bir renk yakalamış olabilirsiniz. Bir kaç kozmetik firması bal köpüğü tonlarını piyasaya çıkarmış olsa da bu rengi tutturmak mümkün değildir. Bal tonları ne açık ne koyudur. Açık renge boyatmaya cesareti olmayanlar, koyu rengi sevmeyenler için bal tonları süper uygun olur. Üstelik bu tonlarda saç boyaları mevsimlik değildir. İster yaz, ister kış, isterseniz de bahar aylarında kullanabilirsiniz.

Bal Köpüğü Renkleri bal köpüğü

Bal Rengini Evde Nasıl Elde Ederiz?

Evde bu saç rengine ulaşmak mümkün. Kahve Köpüğü Saç Renkleri ile Altın sarısı tonlarını karıştırdığınızda bal köpüğü saç renkleri ni yakalamanız mümkün oluyor. Aksi takdir de aldığınız bal köpüğü saç boyası saçlarınızı turuncu yapıyor. Eğer koyu saç rengi tonlarına sahip iseniz Örnek olarak kahve saçlar için küllü kahve ve en açık sarı tonlarını karıştırın o zaman çok güzel bir bal tonu yakalayacaksınız. Bal tonları için röfle renkleri de çok uygundur.  Yukarıda ki 1. resimde röfleli bal tonları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
Size bir püf noktası önereyim. Sıcak tonlarda saçlarınızı sıcak tonlarda daha açık renklere boyadığınız da saçlarınız turuncu olur. Saç boyanızı kül tonları ile karıştırarak uyguladığınızda istediğiniz rengi yakalayabilirsiniz.

Bal Renkleri  Bal köpüğü Saç Rengi

Bal Rengi Tonları Kimlere Uygundur?

Bal Köpüğü Tonları orta boylarda saç kesimleri için daha uygundur. Uzun saçlara da mükemmel gider fakat bakımı daha zor olur. Kısa saçlar için pek kendini gösteremeyen bir renk tonudur. Ten rengi olarak bronz tenleri en uyumlu olandır. Buğday ve esmer tenlilerde de güzel durmaktadır. Ama ten renginiz çok açık ise bal tonlarından uzak durun. Bal tonlarını kullanmak istiyorsanız. Eğer açık bir ten rengine sahip olup bal tonlarını saçlarınızda görmek istiyorsanız bal kahve tonları ile saçlarınızı karıştırarak saçlarınıza uygulamanız mümkündür.

Bal Tonları Saç Renkleri Bal renkleri

Bal Renginde Saçlarınıza Saç Bakımı

Saçlarınıza fazla sıcak temas ettirmeyin. Saç düzleştirme işlemi hafta da 2-3 ü geçmesin. Saç kurutma makinesini yüksek ısıda kullanmayın. Çünkü bal tonları çabuk elektriklenir. Bu yüzden ısıdan uzak durun. Kış mevsiminde yün bere kullanmayın aksi takdirde saçlarınız da elektriklenme olur. Renk koruyucu şampuanlar kullanın. Her duştan sonra saç kremi kullanın. Mümkünse haftada 1 kez olsun saç maskesi uygulayın. Saçlarınıza ne kadar çok bakarsanız onlar sizi o kadar çok seveceklerdir.

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. Gamze dedi ki:

  Bu rengi evde uygularsam tutturabilirmiyim

 2. nur dedi ki:

  Saclarimda rofle var diplerden dort parmak kadar cikti bal kopugu boyamak istoyorum acaba olurmu

 3. lalecik dedi ki:

  merhaballar gencler

 4. lalecik dedi ki:

  ben esmer tenliyim ama hangi renk sacimi boyayim billmiyorum yardimci olurmusunuz

 5. sema dedi ki:

  Merhaba

  Saçlarımı bal köpüğüne boyamak istiyorum majiral 8.3 ve 9.3 karışımlarından elde edebilirmiyim..yardımlarınızı bekliyorum..teşekkür ederim

 6. ev kadini dedi ki:

  Saclarimi siyahdan kül rengine cevirdim. Saçlarım aşırı derecede yandı. Nə yapmaliyin

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası