Bal Kahve Saç Renkleri

Açık renk ve koyu renk arasında mı kaldınız? Saçlarınızda hangi saç renkleri kullanacağınız hakkında bir fikriniz mi yok? Buyrun size yepyeni bir renk. Bal kahve saç renkleri, ne koyu ne açık ikisinin arasında mükemmel bir renk tonu.
Bal tonları sıcak bir tondur fakat aşırı sıcak değildir. Portakal, altın sarısı, karamel gibi tonlar daha sıcak tonlardır. Çoğu cilt renkleri için doğal renkler önerilir. Doğal renklerde ki saçlar ile cilt rengi uyumludur. Ayrıca daha az kontrast düşük bakım anlamına gelir! Bal kahve de doğal bir renktir. Oldukça hoş ve güzel görünmektedir. Bakımı zahmetli değil oldukça azdır. Parlaması için bir kaç bakım maskesi yeterlidir.

bal-kahve-tonları bal-kahve-sac-renkleri

Uzun Saçlarda Bal Kahve Tonları

Yukarıda ki örneklerde uzun saçlara uygulanan bal kahve tonları görülmektedir.  Bal kahve tonları aslında göze çarpan bir renktir. Fakat parlak olması çok önemlidir. Işıltılı ve parlak bir saça sahip olmak için düzenli saç bakımı uygulamanız gerekir. Bunun için de hafta da bir gün belirleyerek o gün saçlarınıza düzenli bakım yaparsanız parlak ve ışıldayan saçlara sahip olabilirsiniz. Eğer saçlarınızda yapay bir parlaklık istiyorsanız balyaj veya ombre saç boyama tekniklerini kullanmanız gerekir. Balyajlı saçta parlak görünmektedir. Eğer sarışın iseniz bal tonlarını kullanabilirsiniz. Biraz solgun bir ten rengine sahip iseniz yumuşak ve sıcak bal tonlarını tercih etmeniz gerekir.

bal-tonlari bal-renkleri

Daha Sıcak Bal Tonları  ile Ombre Stilleri

Bal kahve tonlarına ombre stilleri uygulanarak daha sıcak renge dönüştürülmüştür. Ten renginize ve zevkinize göre bu tip uygulamalar yapabileceğiniz gibi saçlarınızın yapısı da önemlidir.  Örneklerde de gördüğünüz gibi ombre ile saçlarınız daha doğal ve daha sıcak görünüyor. Ten renginizin sıcaklığını da bu şekilde artırabilirsiniz. Aynı zaman da bu solgun cilt renginden de kurtulmanız açısından bir çözüm olur. Temelde doğal saç renkleri bakım açısından fazla uğraştırmaz ve daha basit bakımlarla geçiştirebilirsiniz. Bu yüzden saçlarınızın doğal görünmesi sırf moda trend bakımdan değil de saç bakımı tarafından da düşünülmesi gerekir.

bal-kahve-golgeler

Bal Kahve Gölge Renkleri

Saçlarınız da sadece bir bal tadı mı istiyorsunuz? O zaman bal kahve saçlarınıza gölge renkleri uygulamanız tam isabettir. Aralara koyu bal tonları vurgu yapabilir daha farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yaz sezonu için önemli bir adımdır ve güneş ışınlarının zararlarından en az etkilenecek bir renktir. Balyaj, Ombre dışında daha ince bir teknik olan gölgelendirme de mutlaka denenecek bir stildir. Daha sıcak bir ton istiyorsanız bal kahve ye karamel gölgeler atabilirsiniz. Loreal saç boyası nın 634 bal kahve numaralı boyası mevcuttur.

,

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası