2015 Saç Renkleri Önerileri

2015 Saç Renkleri Önerileri

2015 ilk çeyrekte hala 2014 etkisi devam edecek. Kızıl – Kahve tonları ağırlıklı saçlar ilk aylarda oldukça popüler olacak. Fakat asıl ikinci çeyrek bizim için önemli yaza girişte olan baharda saçlar tatile hazırlanacak. Biraz daha uzayacak, renkler eğlenceli sıcak tonlara dönüşecek. Bunun içinde en favori renk bal köpüğü olacak. Bu tahminler Avrupa’da yayınlanan saç tasarım dergilerinin öngörüsü bunu belirteyim.

Bal köpüğü harici karamel tonlar, sarı tonlara çilek dediğimiz berry tonlarının hakim olduğu sıcak saç renkleri ön planda olacaktır. Saçlar kısadan orta boylara dönerken küt kesimler tercih edilecektir. Yine yazın rengi platin, vanilya ice, fındık kabuğu, altın sarısı tonları hakim olacak. Bob stillerine dikkat etmenizi parantez açarak belirtmek isterim.

karamel tonu karamel-tonu

 

Karamel Tonları 

Pembe ve pastel tonları makyaj renkleri ile kullanacağınız bir karamel rengi paylaşıyorum sizinle. Bu saç rengine çilek tonu katılmış ve bu orjinal renk ortaya çıkmış. Göründüğü üzere orta koyulukta tenler için mükemmel bir seçim. Baharda çok sık kullanılacağı tahmin edilen karamel iddialı bir saç rengidir. Seçim yaparken bunları düşünmeniz gerekir. Bu yüzden saçın bakımı çok önemlidir. Parlatıcı serumlar kullanmanız şart. Saçların canlı dip diri bir görüntü vermesi diğer şart. Bunun için çok fön çekmeden saçlarını uzun güneş ışıklarından korumakla işe başlayabilirsiniz. Çünkü ısı teması saçın canlılığını alır götürür. Nemlendiricili şampuanlarda tercih edilmeli.

platin vanila ice

Platin Renkleri ve Vanila Ice Tonları

Bir birine en yakın iki saç rengi tonu. Fakat şunu atlamamak lazım. Saç rengini beğenerek saçlarını hemen  o renge boyama amatörlük. Önce iyi bir analiz etmek gerekir. Giyim tarzınız, makyaj yapıp yapmadığınız, saçınızın yapısı ve ten renginiz. Mesela sıcak bir ten rengine sahip iseniz. Yani kırmızı, pembe tonları cildinizde barındırıyor iseniz platin saç rengini kullanabilirsiniz. Fakat soluk bir tene sahip iseniz hayalet gibi olursunuz. Bizden uyarması..

Vanila Ice tonu ise çok iddialıdır. Gösterişli bir bayan iseniz bunu tercih edebilirsiniz. Bakımı aslında çok zor değildir. Rengin akma, açılma gibi bir riski de yok. Parlak görünme çabanıza da gerek yok. Renk itibari ile zaten canlı ve pırıltılıdır. Ten renginizin açık olması gerekir ve bu size donuk bir görünüm kazandırır.

altin sarisi findik kabuğu

Altın Sarısı Ve Fındık Kabuğu Tonları

Örnekleri incelediğinizde bu renklerin dalgalı saçlara uygulandığını hemen anlayacaksınız. Çünkü sarı ve kahve tonları aslında sade renklerdendir. Kendini göstermesi için saçlarda volume ihtiyaç vardır. Saçlara dalga vererek derinlik yaratılmıştır. Hem şık hem de modern bir görünüm kazandırdığı gibi rengin ön plana çıkmasına rol oynamıştır. 2015 yılına damga vurmasını beklediğim renklerden altın sarısı ve fındık kabuğunu takip etmenizi öneririm. Bu yazıma eklemeler gelecektir. İlerdeki günlerde güncelleyerek daha farklı tonları sizlerle paylaşacağım.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası