2014 Sonbahar Saç Renkleri

2014 Sonbahar Saç Renkleri

Bu sonbaharda saç renkleri çok sıcak. Özellikle parlak ve pırıltılı renkler favori. Sizlere en çok tercih edilecek 8-10 renk tonu hakkında bilgi vermek isterim. Parlak bir kızılcık rengine ne dersiniz? Derin gölgeli bir altın sarısı, yumuşak kahveye çalan bir karamel, Ballı bir kahve, kahve, kestane ve bal tonlarının bir birine özdeşleştirmiş bir ombre? Yumuşak koyu bir mor tonunu zenginleştirmiş zencefil, krem veya kumlu bir sarı tonu derin bir balyaj uygulamalı bir kahve tonu bu sonbahar için sizce nasıl? İşte bu saydığımız renk tonları bu sezona damga vuracak. Avrupa’da sonbahar için en çok kullanılan renk tonlarını sizler için araştırdım ve saç rengi uzmanlarının yorumlarını ve uygulamalı renk tonu örneğini sizlerle paylaşmak isterim.

kızılcık saç rengi kızılcık tonları

Kızılcık Tonları

İçerisinde kırmızı ve mor tonlarını barındıran bir kızılcık tonu. Bu renkler sonbahar için çok sıcak ve içinizi ısıtacak. Bu tonlara gölge ve ombre uygulaması da mükemmel derecede yakışır. Biz size düz bir örnek versekte tavsiyemiz zevkinize göre değerlendirilir. Saç uçlarınızın daha hafif olmasını ve kat kat kesimli bir model tercih etmeniz saç renginizi daha zarif göstermenize yardımcı olacaktır. Kızılcık tonu için size bir ipucu vereyim. Saç uçlarınıza hafif gölge yaptırırsanız saç renginizi parlak ve pırıltılı gösterir ve doğal bir derinlik yaratır.

derin kahve altın tonu sonbahar için sarı tonu

Sonbahar için Sarı Tonları ve Altın Kahve Tonu

Sizler için kahvenin altın ile yumuşaltılarak derinlik kazandırıldığı bir ton ile örnek vereceğim. Birde sarışın sevenlere sonbaharda hangi sarı tonunu kullanması gerektiği hakkında bilgiler vermek istedim.

Açık kahve tabanlı bir sarı üzerine dipler sabit bırakılarak bir sarı uyguladığınızda saçlarınıza doğal bir derinlik kazandıracak. Kendinizi yaz günlerinden kalma bir plajda hissedeceksiniz. Eğer ten renginiz orta renklerde ise sonbahar için en doğru seçin açık bir kahve tabanı üzerine bu yumuşak sarı tonunu uygulamanız doğallık açısından mükemmel bir seçim olacağı gibi Avrupa’da en çok kullanılan renkler arasındadır. İpucu olarak bu tonlarda saçlar için hafif light tonlarını uygulayarak saçlarınıza ince bir gölge yaptımanızı öneririm.

Pembe ten renkliler, açık ten renkliler için kahverengini altın tonları ile yumuşatarak mükemmel bir tona yakaladık. Saçlardaki canlılık ve parlaklık saçların ne kadar sağlıklı olduğunu gösterdiği gibi yüzünüzün rengini açmaktadır. Sonbahar için oldukça sıcak bir ton oluştuğu gibi en çok tercih edilen tonlar arasındadır. Bu ton için saçları hacimli tutmak zorundasınız. İster saçlara hacim veren bir köpük kullanınız. İsterseniz saçlarınızı yıkadıktan sonra önlere doğru sarkıtınız ve saçlarınızı bu şekilde fırçalayarak kurutunuz. Bu işlem saçlarınızı hacimlendirir.

kahve karamel saç rengi kahve karamel tonları

Kahve Karamel Tonları Sonhabar İçin Mükemmel bir Seçim Olur!

Zengin bir tonun sıcak bir tona geçişi. Hafif ve orta ten renklerine sahip bayanların uygulayabileceği koyu bir ten rengine sahip olanların uzak duracağı bir saç rengi. Sonhabarın kahve tonlarını karamel ile sıcak bir tona çekilmiş, doğallığı sevenler için ideal. Eğer ombre uygulamasını seviyorsanız bu saç rengi için ideal bir ombre göz kamaştırıcı olur. Sizlere düz saç üzerinde örnek vermemize rağmen, sert veya yumuşak, kıvırcık veya düz saçlar için uygundur.

Ombre uygulaması kahve ombre uygulaması

Sonbahar için Ombre Uygulaması Mükemmel Bir Seçim Olur 

Koyu bir kahveyi hafif gölge ile eritilen, Mükemmel bir ombre uygulanan bu saç rengi tonu kasvetli bir renk tonunun yumuşak bir renk tonuna çevrilmesi durumuna en güzel örnektir. Bir çok ünlünün bu sonbaharda tercih olarak kullandığı bir saç rengi tonudur. Evde yapmanızın imkanı yoktur. Kuaförünüze bu örneği gösterdiğinde uzmanlığını size göstereceğine emin olun. Koyu veya açık bir ten rengi bu tonları uygulayabilir. Saç uçlarındaki ombre uygulaması her ten rengine uyum sağlayacağını amaçlandırılmıştır. Eğer saçlarınızı resimdeki gibi bukle bukle yaparsanız, saçlarınızda doğal bir parlaklık oluşur. Alıcı ve çekici bir durum haline getirir. Unutmayın saçlarınız ne kadar havalı ise siz o kadar güzelsiniz demektir. 

kremali-sarisin-tonlari  bej sarı tonu

 

Kremalı Bir Sarı Tonu Sonbaharınızı Renklendirir!

Krem ve kumlu bir sarı tonu. Güzel bir ışık uygulanarak saçlarınızı pırıl pırıl parıltılı yapabilirsiniz. Sonbahar için gayet eğlenceli bir saç rengi olmuş. Hafif cilt renkleri için yani açık tenlilere özel bir saç rengidir. Kumlu bir sarı, kremin, bejin bulunduğu bir ton. Yumuşaklık ve zariflik ön planda tutulmuş. Havalı ve çok çekici. Bu renk tonunu kullanırken saçlarınıza maşa yapınız. Hafif bukleler sizi daha etkileyici yapacaktır. Tabi Işıkları unutmamak gerekir. Platin ışıklar saçlarınızı daha sağlıklı bir görünüm verir.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası