2013 Yaz Saç Renkleri

2013 yaz aylarında en çok tutulan 2013 saç renkleri ombre, platin balyaj, krepeli balyaj ve parlak tonlardan oluşmaktadır. Gördüğünüz gibi 2013 ün yazında saçlar çift renk, renk tonu karışımları ile moda olan saçlar daha ön planda tutuluyor. Ombre ünlülerin de çok sık kullandığı model olup hemen hemen bütün ödül törenlerinde boy göstermektedir. Bu yıl geliştirilen ombre değil de saç uçlarının farklı tonlarda boyanma tekniği de gençler tarafından rağbet görmektedir. Tamamen doğal saç rengi üzerinde saç uçları pembe, mor, yeşil, kızıl, kahve gibi tonlarla boyanarak farklı bir esinti yakalanıyor.

ombre saç uygulamasıombre boya tekniği

2013 Yazında Ombre Modasını Deneyin!

Ombre tekniği aslında Fransızca bir anlamı olan bir bölümü gölgeli geri kalan kısmı da balyaj olan saçlardır. Genelde saç kökleri karanlık bırakılarak saç uçlarının daha açık renge boyanma uygulamasıdır. Mesela bu renklere örnek kahve saçların uçlarının platin, altın sarısı, karamel gibi tonlarla boyanması hoş ve etkileyici bir birleşim oluşturur. Ten renginize göre size uygun bir saç rengi seçerek işe koyulabilirsiniz. Sarı saçlar için platin ombreler, kahveler için karamel ombreler, kumral, latte gibi sıcak tonlar için platin altın sarısı ombreler oldukça şık ve havalı oluyor. Bu yaz en çok konuşulacak saç boyama tekniği olmaya aday gibi görünüyor. Ünlülerin her davette, her törende ombre saç kullanması bunu gösteriyor.

balyaj modellerikrepe balyaj

 

Balyaj Modasına Uyun!

Yukarıdaki örneklerden soldaki balyaj sağdaki krepeli balyaj modelidir. Bu sezon en çok kullanılan modellerdendir. Aslında balyajın tarihçesi 80 lere dayanır. Yıllar kullanılır ve her zaman üst basamaklarda yer bulur. Fakat bu sezona öyle bir girdi ki bir çok ünlüde görür olduk. Balyaj sarı üzerine platin, kahve üzerine karamel gibi hoş ve sıcak tonlarda çok moda olacak. Bu yaz gölge yerine balyajı tercih edecek bayanlarımızın sayısı bir hayli çok. Krepeli balyaj da saç diplerinin değil de ön ve uç kısımlarındaki saç açma aşamasıdır. Yaz ayında çok tercih edilmesi saç aralarındaki açık renklerin parlaması, güneş ışınları vurduğu zaman doğal bir parlaklık vermesi sizlerin gözünde pöpüler hale gelmesini sağlıyor.

platin saç rengi

2013 Yazına Platin Saç Rengi İle Merhaba Deyin! 

Platin sarısı 2013 yılında popüler olmaya devam ediyor. Bu sezon da platinli bayanları sıklıkla göreceğiz. Röfle, balyaj gibi uygulamalarda platin oldukça fazla kullanılırken artık bayanlarımız düz platin saç boyası da kullanmaya başladı. Özellikle açık renki, pembe tenli bayanlarımıza oldukça yakışan platine bakım yapmak biraz meşakkatli. Parlak görünmesi için saçlarınıza doğal bakım veya canlılık veren bakım maskelerinden kullanmanız gerekir. Düz saçlarda daha şık durduğu gibi kısa saç modelleri ne daha çok yakışmaktadır. Gösterişli ve dikkat çeken bir renk olduğundan geçtiğimiz günlerde THY tarafından yasaklanmıştır. Püf noktası; İstediğiniz platin saç renkleri ne ulaşmak için önce renk açıcı kullanmalısınız.

 

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası