2013 Sonbahar-Kış Saç Rengi Modası

Sonbaharda mevsim değişikliğinden dolayı yer yüzünde bir çok değişiklik olur. Bunlardan bir tanesi de yaprakların renk değiştirerek dökülmesidir. Sizler de sonbahar bitiminde saçlarınızın rengini değiştirmek istermisiniz? Yeni mevsime modaya uygun bir saç rengi ile girmek için kendinize en uygun olanını belirlemelisiniz. Koyu, açık, parlak, ombre, sombre, gölge hangisi size daha uygun? Hadi birlikte karar verelim. Unutmayın! Saçlarınızdaki değişim size yeni bir enerji katacaktır.

Parlak ve Düşün Ton Ombre Saç Renkleri

Bu yaz ortalığı sallayan ombre renkleri hala revaçta, sonbahar kış mevsimine girerken ombreler popülaritesini kaybetmedi. Fakat alternatif olarak sombre stilleri doğmaya başladı. Neyse sombrelerden sonra bahsedeceğiz.

Kırmızı tonlar, sonbaharın en çok tutulanı kışın ise favori saç renkleri arasındadır. Bu sezon kırmızı tonlarda ombreler çok moda. Özellikle yan tutamların parlak olması, saç uçlarında ombrelerin yoğunluğu sizleri büyüleyebilir.

sonbahar ombre saç modelleri sonbahar ombre saç rengi
Kızıl gölgeler saçlarda bir derinlik bir parlaklık verir. Ten renklerinde hafif bir pembelik olması bu gölgelerin sizinle bütünleşmesine neden olur. Tabi bununla birlikte daha yumuşak ombrelerde oldukça moda olmaya başladı. Bakır, bronz veya altın sarısı saç renkleri yumuşaklık vererek yazın modasına sizi götürebilir. Biz size iki örnek verelim kararı siz verin.

Yumuşak ombreler genelde zengi kahve renklerinden oluşmaktadır. Kahve tonları na ombre ile vurgular ekleyerek mükemmel bir sonuç elde etmeniz oldukça kolaydır. Koyu bir ten renginiz var ise orta koyulukta ombreleri tercih ederek dalgalı saç modelleri kullanırsanız saçlarınız da iyi bir etkileşim kazanırsınız. Eğer gözlerinizi veya elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak gibi bir amacınız var ise saç modellerinizde yumuşak kahkül modelleri tercih edilmelidir.

kiraz renk tonları kiraz saç renkleri

Kiraz Tonlarında Saç Renkleri

Kışın sizi neşeli göstermek, daha enerjik bir halde olmak için canlı renkler kullanmalısınız. Bu kışa en çok moda olacak saç renkleri arasında kiraz tonları gelmektedir. Çikolata tonları ile kiraz tonları gölge yaptırırsanız muhteşem bir görünüm yakalarsınız. Kiraz tonu, hafif kırmızılık verir fakat renk tonunu ezmez. Parlaklık katar, enerji katar yeni bir sinerji ile daha güzel bir görünüm yakalarsınız.

Ten rengi için ise işiniz oldukça kolay. Çünkü kiraz tonları için açık, orta ve koyu tonların hepsi uyumludur. Üstelik bu renk saç ile her türlü kıyafet giyebilirsiniz. Özellikle pembe, yeşil, kırmızı tonlarında kıyafetler oldukça uyumlu ve güzeldir. Saç modelleri seçerken ise dalgalı ve kıvırcık stilleri tercih etmeniz ayrı bir güzellik katar.

bakır tonları yumuşak sunset

Sonbahar Bakırı                          Soft Sunset Renkleri 

Soft Sunset ve Bakır Tonları

Soft sunset hafif bakırımsı, biraz soluk, parlaklık zenginliğinde bir renk tonudur. Sonbaharın bitimi için mükemmel bir tercihtir. Örgü stilleri, saç toplama şekillerinde çok iyi kendini gösterir. Saç aksesuarı kullanmak için en iyi seçimlerdendir. Saçlara derinlik ve boyut kazandırır. Bu sezon bir trend haline gelmiştir. Doğal kıvırcık, dalgalı, örgülü saç modelleri ile kullanmanız sizin için iyi bir ipucu olacaktır. Nötr renkler ile harika görünür bu yüzden orta tonlu tenlerde hafif ışık ombreler ile muhteşemdir.

Sonbahar bakırı ise daha sıcak kahve taban renkleri üzerine daha uygundur. Kahveler ile mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Örgülü ve düz saçlar ile de uyumludur. Kıvırcık ve dalgalı saçlarda kendini belirginleştirir.

sonbahar sarısıkremalı altın sarısı

Sonbahar Sarısı                            Kremalı Altın Sarısı 

Sarı Tonlarında Saç Renkleri

Sonbahar için size iki renk önereceğim. Bir tanesi adı üzerinde daha koyu olan sonbahar sarısı, diğeri ise kremalı sarı tonlarıdır. Bu mevsim için en iyi iki sarı tonudur.

Sonbahar sarısı en yeni trendler arasındadır. Kahve ve sarı kombinasyonudur. Her iki renk statüsüne de girmez. Orta tonlarda ciltlerde nötr ve harika durur. Katlı modellerde daha iyi bir birliktelik yaşarsınız. Toplu saçlarda daha dolgun bir görüntü vermektedir.

Eğer sarı saçları seviyorsanız sonbaharda üst kısımlara doğru konsantre olmuş yumuşak kremsi bir altın tonu sizi büyüleyecektir. Parlak bir sarı olması üzerine hafif yumuşak ombre atarak kremalı altın sarısı oluşumunu sağlayabilirsiniz. Hafif dalgalı, düz saç modelleri için oldukça iyi seçimdir.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası