2013 Orta Boy Saç Modelleri

2013 yılının orta boy saç modelleri, bu sezon omuz hizasında boblar, veya çene hizasındaki dalgalı saç modelleri oldukça popüler. Fazla uzun saç sıcakta bunalttığı için bayanlarımız saçlarını kısaltma yoluna gidiyor. Fakat saçlarına kıyamayan bayanlarımız orta boylarda saçlarda karar kılıyorlar. Bu sene orta boyda trend omuz hizası kahkül modeli, yandan tek taraflı dalgalı kahküller, yine omuz hizasında bob tarzı saç kesimleri oldukça rağbet gördüğünden bunlar hakkında örnekler vereceğiz. Yüz şekline göre de sizlere model önerisi ayrıca bulunacağım.

2013-orta-boy-sac-modelleri-trendleriorta-boy -bob-sac-modelleri

Orta Boy Saç Modelleri; Dağınık Stiller Tercin edin!

Bu sezonun en favorisi dağınık stiller. Saçlarınızı omuz hizasında kestirin. Yukarıda ki örnekleri düşünerek dağınık, hafif dalgalı modelleri tercih edin. Daha rahat ve modern bir görünüme sahip olmak için saçlarınızı dolgunlaştırın. Yüz şekline göre hafif bir yandan veya ortadan saçlarınızı iki bölüme ayırın. Ondan sonra iki taraftaki bölümlere saç maşası yardımı ile hafif bukleler verin. Saçlarınızın bu modelle daha çok nemli olmaya ihtiyacı var. Bu yüzden nemlendirici krem kullanmalısınız ki saçlarınız yazın sıcağında kuruyup matlaşmasın. Birde saçlarınızın hacime ihtiyacı olduğundan hacim veren saç köpüğü tercih etmelisiniz.

Alternatif olarak bu boyda kesilen saçlar için biraz kat attırırsak hafif bir at kuyruğu şeklinde arkadan bağlayabiliriz. Bu modelde yazın sıcağında sizi bunaltmaz. Arkada toplanan saç enseye ferahlık verir. Önlerden ve yanlardan da katlar saçlarınızı daha modernize bir görünüm kazandırmış olur.

orta-boy-2013-modasi-sac-modelleriorta-boy-yarim-kahkul

Tek Taraflı Yarım Kahkül Modelleri

Hem spor, hem de modern, hem davetlerde kullanılır, hem de günlük bir saç modeli olarak kullanılabilir. Evet yandan tek taraflı kahküller en çok kullanılan ve yıllarca bıkılmayan bir model. Önden tek tarafı göz önüne düşen kulak arkasında biten orta boy saçlar çok rağbet görüyor. Hem kullanışlı hem de pratik bir saç modelleri arasında yerini alıyor. Bu sezonda trend olmuşken en azından bir denemek lazım. Bu yüzden sizle paylaşmak istedim. Şık ve güzel bir model fakat isterseniz birde aşağıda örnek verdiğim.

 

kahkul-modelleri orta-boy-kahkul

2013 Orta boy Saçlarda Kahkül Modası

Biraz daha uzun orta boy saçlarda kahkül saç modelleri oldukça şık durur. Gözlerin üzerine düşen saç taneleri geniş alınlı bayanlar için de ideal saç kesim modelidir. Biraz da dağınık tutarsak bu yılın modasına uymuş oluruz. Orta boy bir bob kesim modeline uygulandığında kahküller çok çekici ve etkileyici olabilir. Omuz hizasında saç modeli arayanlar için etkili bir çözümdür. Fakat daha kısa saçlarda daha çok seçenekler vardır. Yazın sıcağında uzun saçlardan vazgeçin. Biraz cesaret ile saçlarınızı kısa kestirin. Unutmayın kökü sizde. Tekrar uzatırsınız.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası