2012 Saç Renkleri ve Modelleri

2012 saç renkleri ve modelleri hakkında örneklerimiz aşağıdadır. Bu sezon en çok kullanılan kahve tonları ve sarı tonları üzerinde duracağız. Kış ve bahar mevsiminde kahvenin tonları ön plana  çıkmıştı fakat yazın gelmesi ile sarı tonları da ön plana çıktı. Sarı ile birlikte bal tonları ve kızıl tonları da bunları takip etmektedir. Bunların birleşimleri kahve kızıllar da bu yıl çok moda. Bu sezon yeni bir stil olan ombre renkleri de çok sıkça kullanılmaya başlamıştır. Sizlere bunları kapsayan ufak bir saç modelleri galerisi sunacağız. Saç rengi ve modelinizi seçerken fiziki etkenleri de düşünerek karar vermeniz doğru bir karar olacaktır. Saç rengini saç modeli göstermektedir. Mesela ışıltılı renkler kullanıyorsanız saçlarınıza katlı kesimleri tercih etmenizi önermekteyim.

Işıltılı Kahveler  Kahve Kızıl
    Işıltılı Kahveler                        Kahve Kızıl Tonları

Kahve Tonları Modası

Kahve tonları bu sezon adeta tavan yaptı. Tabi bunun altında her ten rengine olan uyumu, yüz şekillerine olan uyumu ve saç bakımı gelmektedir. Kahveler fazla bakım gerektirmez. Elektriklenmeyi, kırıkları kamufle etmeyi beceren bir renktir. Uzun ve Kısa saçlar içinde uygun ve şıklığın yanında masum bir görünüm kazandırmaktadır. Kahveler bu yıl en çok kızıllar ile birlikte kullanıldı. Kahve kızıllar açık tenliler için çok uygun ve şık bir görüntü vermektedir. Karamel kahveler de buğday tenliler için ideal bir görüntü vermektedir. Kahvelerin gölge stilleri de çok fazla kullanıldığını görmekteyiz.

Sarı Saç Renkleri  Açık Kumral
     Sarı Saç Renkleri                     Açık Kumral

Sarı Tonları Adeta Büyüler

Sarı saç renkleri her yıl olduğu gibi bu yılda oldukça popüler ve en fazla kullanılan saç rengi olarak karşımıza çıkıyor. Sarının tonları arasında bal rengi, ballı bisküvi, açık kumral, fındık kabuğu gibi daha koyu ve daha pastel tonları da bulunmaktadır. Bu yıl açık sarı ve orta sarılar daha öndedir. Fakat sarı saçların bakımı diğer renklere göre daha zordur. Öncelikle saçın boyasının kalıcı olmasını sağlamak gerekir. Sarı tonları daha kolay akar ve daha bariz belli olmaktadır. Bu yüzden renk koruyucu şampuanlar tek başına yetersiz kalır. Renk koruyucu spreylerden kullanmak gerekir. Saçlarınıza en az 10 gün de bir saç maskesi uygulanmalıdır. Saçların bakımı saç modeli düşüncesinden daha önemli bir yer arz etmektedir.

Bakır Tonları  Ombre Renkleri
         Bakır Kızılı                                 Ombre Renkleri

Kızıl Tonları ve Ombre Renkleri Çok Farklı!

Kızıl tonları
ve ombre tonları bu yıl çok farklı. Ombre yeni bir stil. Üstlerden saç uçlarına indikçe saç renk tonu açmaktadır. Uzman kuaförler tarafından uygulanmakta, çok şık çok çekici bir görünüm kazandırmaktadır. Ombre rengini istediğiniz renkler tonları arasında uygulayabilirsiniz. Sarı veya kahve hiç farkmetmez. Kızıl tonları ise bu yıl kahveler ile çok karıştırıldı. Yukarıda ki bakır tonuda kahve ışıltılara sahip. Gölge ve röfle haricinde kızıllarada kahve ışıklar girdi. Yukarıda ki sunduğumuz stiller 2012 saç renkleri modasından kesintilerdir. İleriki günlerde çok daha fazla örnekler ile karşınızdayız.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası