2012 Gölge ve Röfle Modelleri

Yazın sonuna gelmişken gölge, röfle trendlerine göz atmak istedim. Sizler için derlediğimiz galeri de sonbahar ve kış mevsimine uygun saç modelleri ve saç renkleri göreceksiniz. Gölge renklerin en çok kullanıldığı kahveler kış için popüler ve favori bir renk olacaktır. Bu sezon özellikle doğal görünümler moda olduğu için daha çok doğallık nasıl kazanılır bu konu hakkında fikir yürütmeye çalışacağız. Doğal saçların dışında büyüleyici alaca karanlık renklere sahip saçlarda galerimiz de yerini alacaktır. Röfle ve gölgelerin daha doğal olması için bir birine denk renkler ile oluşturulmuş olması gerekir. Örnek verecek olursak taban rengi sarı olan bir saç kestane veya bal köpüğü gölgeler atılırsa hoş doğal gölgelere sahip olabilirsiniz.

sarı gölge saç renkleri  sarı gölge saç renkleri

Sarı Gölge Modelleri

Sarı saçlar bir çoğumuzun hayalini süsler. Ten renginizin uymadığı ve sarı saç renkleri ne saçlarınızı boyatamayacağınızı düşünmeyin.  Gölge ve Röfle ile saçlarınıza daha doğal görünüm kazandırabilir. Ten renginize uygun bir saç rengi tonu yakayalabilirsiniz. Sarı renklerde karamel gölgeler, platin gölgeler, kahve gölgeler ve ışıklar saçlarınızı daha doğal göstermede yardımcı olacaktır. Saçlarınızın doğal olması için saç renginizin bir kaç ton açık veya daha koyusu gölge, röfle gibi uygulama yaparsanız saçlarınız daha doğal ve göz alıcı görünecektir.

Kahve Gölge Saç Renkleri  Kızıl Gölge Saç Rengi

Kahve ve Kızıl Saç Renklerinde Gölgeler

Yukarıda ki örnekleri incelediğinizde anlayacaksınız. Kahveler de sarı gölgeler, kızıl gölgeler, altın sarısı, platin gibi renklerde gölgeler göz kamaştırabilir. Kızıl ve siyah renklerde ise alaca karanlık bir görünüm elde edeceğiniz gibi ten renginize uygun bir tonda gölge yapmanız uygundur. Kahvelerin daha doğal olduğu kızılların ise biraz daha marjinal olduğu fakat göz kamaştırdığı bu saç renkleri bu sezonun en çok kullanılan saç renkleri olarak göze çarpıyor.

Sarı saç renkleri ve gölgeleri  Kahve Sarı Gölge Renkleri

 Saçlara Doğal Bir Görünüm Kazandırma

Gölge, Röfle gibi uygulamalar ile saçlara doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saç renginizin bir kaç ton açık rengine saçlarınıza gölge uygularsanız çok doğal bir ton rengine sahip olabilirsiniz. Kahve tonlarda ise kahveye yakın sarılar ile yapılan gölgeler de saçlarınıza doğallık kazandıracaktır. Bu tür saçların bakımı da zor olmadığı gibi 15 günde bir yapılan saç maskesi ile saçlarınıza parlaklık ve canlılıkta kazandırabilirsiniz.

Yorum Yaz

DMCA.com Kadın Dünyası